Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meg lehet azt csinálni, hogy...

Meg lehet azt csinálni, hogy nem fizetek tb-t? Vicc, ami ebben az egészségügyben van.

Figyelt kérdés
Úgy is el szeretnék menni külföldre dolgozni...
2017. nov. 3. 11:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Persze, meglehet.

Csak ha netán orvosi ellátásra szorulnál, ne adj isten hetekig kórházban lennél, még műtenének is, akkor szépen kiszámláznák az árát, ami jóval több, minthogy pár ezer forintot havonta fizetsz. Nem mindegy ám!

2017. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Meg, de csak ugy, hogy eloszor elmesz kulfoldre dolgozni, ott ezalapjan tarsadalombiztositasi jogviszonyt letesitesz, es bejelented a magyar tebenek a megfelelo nyomtatvanyon (ugyanis egyidoben ket EU orszagban nem lehetsz biztositott).

Olyan viszont nincs hogy sehol se vagy biztositva, szoval addig nem mondhatod le mig nincs masik.

2017. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
#1 Ez abszolút nem így van.
2017. nov. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ilyen nincs, hogy valahil kell legyél biztosított.

A Vili cigánynak itt nálunk semmilye sincs, a híd alatt alszik. Vagy aki munkanélküli, ha van pénze, akkor befizetheti.

Sőt mondok jobbat, egyetemen 3 hónapig nem volt tb-nk, mert októberben lejárt a középsulis, ode meg elfelejtettek bejelenteni....

Ismerősöm Dubaiban dolgozik (stewie) nekik sincs semmilyen biztosításuk, mert magának intézheti, ha akarja.

Egyébként is magánorvoshoz járok... Kétszer nem akarok fizetni...

2017. nov. 3. 11:18
 5/16 anonim ***** válasza:
az a helyzet, hogy a receptre felírt, támogatott gyógyszerek támogatását is a tb finanszírozza. Mint ahogy a háziorvosi ellátást is. Vagy ahhoz is magánba jársz?
2017. nov. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem jàrok háziorvoshoz. Csak rossz tapasztalatom van, a gyerekorvos miatt. Az egy sz.mét volt.

Egy ilyen megfázás, influenza, felfázás stb. megoldható vény nélküli szerekkel is.

A többivel mind magánorvos járok: ortopédia, fogászat, szemészet stb. Például a Telviran tablettát nem írta fel a gyerekorvos, a bőrgyógyász meg simán...

Szerencsére meg engedhetem magamnak, nem a szüleimtől függök.

2017. nov. 3. 11:47
 7/16 anonim ***** válasza:

4: de van.. en onnan tudom, hogy megcsinaltam, kulfoldon elek.

Az lehet hogy epp nem vagy biztositva, es efolott szemet is huny a rendszer, DE ha egyszer is elmesz dokihoz, besipol nekik a gep, es kiszamlazzak VISSZAMENOLEG IS az egesz idoszakot amig nem voltal biztositva.

Par honapot meg talan elneznek ha nem derul ki, de sokan utottek mar meg ezzel a bokajukat.

A TB olyan mint az autoknal a KGFB, nem valaszthatsz hogy akarod e vagy sem, kotelezo.

2017. nov. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor van gond, ha pl kórházba kell menned és ott kötelesek jelenteni, hogy nem vagy biztosított. NAV visszamenőleg is behajtja rajtad és még bírságot és kamatot is rátesznek ha jól tudom.
2017. nov. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szép dolog ez a magánorvos, de ha egyszer valami komoly bajod lesz, azt hogy finanszírozod?

Egészséges, sportos férjemnek egyszer csak masszív szívritmuszavara lett. Magánrendelésen diagnosztizálták, eleinte gyógyszert is ott írtak neki, de mivel gyorsan romlott, műtétre volt szüksége, amivel már az állami rendszerbe kellett mennie. Ki se tudtuk volna fizetni egyébként. De kaphatsz stroke-ot, érhet baleset, ami után többszörös műtét, intenzív ellátás szükséges...

2017. nov. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Értem utolsó.

De most én kiköltözöm mondjuk Németországba és mondjuk albérletben élek, dolgozom. Miért kellene nekem itthon tb-t fizetnem????

2017. nov. 4. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!