Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van lehetőség a táppénz igény...

Van lehetőség a táppénz igény visszavonására?

Figyelt kérdés
Tegnap munkahelyemen megrándult a térdem. Ma voltam traumatológián és a doktornő írt nekem táppénz papírt, mai naptól számítva, egy hétre. Nem adta még oda nekem, jövőhéten kell vissza mennem kontrollra és akkor adja oda a papírt. Azonban beszéltem a főnökömmel, aki azt mondta, néhány nap miatt nem szokott táppénzzel vacakolni, házon belül megoldjuk műszak cserével, vagy ilyesmi. Ebben az esetben még ma kellene vissza mennem vagy telefonálnom a doktornőnek, hogy mégse igénylem a táppénzt? Vagy elég, ha majd akkor jelzem ezt neki, mikor megyek kontrollra?

2017. nov. 7. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
táppénznél az első tíz napot a munkáltató fizeti ha majd elmész kontrollra akkor kikéred a papírt ennyi
2017. nov. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, addigra lejelenti a doki a táppénzed. Minél előbb szólj neki, lehet, hogy az az egy nap már táppénz marad, de a többire visszaír.
2017. nov. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nem, addigra lejelenti a doki a táppénzed."

Eszébe sincs!

NEM az ő dolga, hanem a munkáltatóé.

2017. nov. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár kicsit összezavarodtam, annyi felől kaptam választ és olyan sokfélét. Még nem voltam soha táppénzen, nem is tudom mi a menete. De biztonság kedvéért telefonáltam a traumatológiára, és azt mondták, hogy elég ha a kontroll alkalmával jelzem, hogy nem kérem és sztornózzák.
2017. nov. 7. 16:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Tron65

Engem ezzel az indokkal rázott le a doki, mikor hasonló kérésem volt. Azt mondta, pénteken leadták, így már nem lehet módosítani. Hogy mit adott le és hova, én se tudom, nem is fontos.

2017. nov. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!