Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Minek kell egy háziorvosnak...

Minek kell egy háziorvosnak évekig egyetemre járnia?

Figyelt kérdés
Ahhoz szerintem fölösleges évekig egyetemre járni, hogy valaki megtanuljon pár gyógyszernevet, meg azt, hogy hogyan nézzen bele mások torkába. Az én háziorvosom kb. ennyit csinál.

2017. nov. 20. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
attól hogy csak ennyit csinál, attól még nagyon sokmindent tud. pl ha lenne valami szívbajod akkor ekg és értékelné.
2017. nov. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És azt sem lehet megtanulni 1-2 év alatt?
2017. nov. 20. 17:43
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Azért, hogy legyen egy diplomája és feltudja venni a havi nagy keresetet a nagy büdös semmiért. Az enyém is ilyen, meg az összes eddigi akiknél megfordultam. Csak pofázni tudnak a csókosokkal, meg kisz /\rni magukból 2-3 gyereket és idegbeteggé válni.
2017. nov. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Lehet, hogy neked ezt csinálja, de ezen kívül a háziorvosok idejük nagy részében házhoz járnak beteget vizsgálni és ügyelni kórházba. Amit Te nem látsz, az az elsősegély, újraélesztés, komoly akut betegségek azonnali diagnosztizálása, életmentés.

Nem kéne ennyire lenézni a másikat.

2017. nov. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aha, hát nekem meg sem nézte a manduláimat, mert nagy ívben letojta. Külön el kellett mennem magánrendelésre, ott írtak fel gyógyszert, mert be voltak gyulladva. Ennyit a nagy gyógyításról.
2017. nov. 20. 20:07
 6/6 anonim válasza:
A hátiorvosoknak még viszonylag a legkevebb a képzés időtartama, 6 év egyetem + 3 év szakorvosi, szinte minden más orvosnál 5 év a szakképzés az egyetem után. Fizetik a felelősséget, a tudást. Hidd el nem a leggyakoribb betegségekkor kell észnél lennie, vannak ritka betegségek, amit ugyanúgy kezelni kell és rengeteg van.
2017. nov. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!