Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » EESZT - Elektronikus Egészségü...

EESZT - Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási tér - ki mit lát benne?

Figyelt kérdés

Ebben a felhőalapú rendszerben már az ég világon mindenki össze lesz kapcsolva mindenkivel?


Azaz pl ha én elmegyek Szegeden egy szakrendelésre, azt a pécsi háziorvosom is látni fogja azonnal, és fotdítva is, azaz ha a budapesti háziorvosom kezel valamivel, akkor azt egy debreceni szakrendelés / kórházi osztály is azonnal látja?


Tehát egy ugyanazon rendszeren fog minden létező e-szolgáltató dolgozni, adatokat bevinni és lekérdezni?



2017. nov. 23. 13:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Felmész az EESZT oldalára és a GYIKben az összes kérdésedre választ találsz.


Szakmai szempontból nagyon jó újítás, mert nyomon lehet követni például a betegek gyógyszerszedési szokásait, szűréseken való részvételüket, valamint kutatások szempontjából is sok relevanciával bír. Kezdeti nehézségek után szerintem megéri.


De amúgy, te magad letilthatod az orvosok hozzáférését, saját felelősségre. Amúgy meg nem látják, vannak különböző szabályok, ami alapján beleláthatnak, de ha nem haragszol, akkor nem írom le, ez szépen össze van foglalva az oldalon. Nyilván, ha olyan jellegű problémád van, akkor az adott szakorvos látni fogja.


Aki meg rémeket lát, annak gratulálni tudok. Ez egy nagyon pozitív előremozdulás az egészségügyben, örülni kell neki és nem szidni.

Ha valaki megsérti a jogaid, akkor arra ott vAN a betegjogi képviselő.

2017. nov. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Na, még is csak belinkelem neked: [link]

Itt mindent megtalálsz.

2017. nov. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
és, hogy ne unatkozz, itt a lakossági tájékoztató, hogy miért éri meg neked: [link]
2017. nov. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

mégis jobb lett volna, ha leírod ... nagyon szép mondatokat írtak róla, de gyakorlatilag semmi hasznos infó nincs.


akkor lehet ez alkármilyen bombabiztos, ugyanaz marad, mont eddig, azaz: főorvosúr kódját használja az összes nővérke, de még a külsős ismerősök is, és esténként járnak be az osztályra Julikához és röhögnek, hogy a szomszéd/ ismerős mikor és mivel volt urológusnál ...


most nem? csak egyszer kell bejelentkeznie valaki jogsolultnak, utána szabad az út bárki előtt (és ez tapasztalat sajnos)

2017. nov. 23. 19:55
 5/17 anonim ***** válasza:
11%

Senkit nem érdekel, kinek milyen baja van. Csomó kórházat megjártam már mint gyakornok/dolgozó és sehol sem röhögtek ilyen dolgon...

Kutatás s gyógyítás szempontjából hasznos. Most, hogy te mindenben a problémát látod, azon én nem tudok és nem is fogok segíteni.

2017. nov. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Egyébként meg nem. Mert írtam, hogy korlátozott hozzáférés van és a szakdolgozóknak, orvosoknak ehhez külön működési engedélyük van és a működésiengedély, annak száma szerint használod. Én nem fogom ortopédián pl látni, hogy neked milyen urológiai problémád volt - és senkit sem érdekel.
2017. nov. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

fighyelj, a jog az nem így működik, .hogy nem érdekel és ezért nem nézem meg.

kiemelten szenzitív adatokról van szó, ha nem is érdekel, akkor is lehetővé kell tenni, hogy csakis az adatgazda által engedélyezett személyek láthaassanak bármilyen adatot. telejsen mindegy h milyen működési engedélye van vagy nincs ...


aztán meg tudod nem csak lkátomásaim vannak. a tapasztalat azért segíti ám a valóság megismeését, tudom javasolni!

2017. nov. 28. 13:11
 8/17 anonim ***** válasza:

Valaki lát benne adatot?


Én november óta minden nap járok szakrendelésre, mégsincs benne semmi.

2017. dec. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
mármint páciensként? az nem csoda ....
2017. dec. 8. 22:15
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Akkor legyél paranoiás.

Igen lesz belőle adat, de nem most, hanem ennek idő kell.


Érdekesen módon más fejlett országokban működik ez a rendszer. De ha ennyire fóbiás vagyok, akkor javaslok egy pszichoterápiás kezelést.


Nekem is vannak dolgaim BETEGKÉNT is, mindkét oldalon vagyok (lassan mindhárom oldalt megélem). és úgy gondolom nagyobb rálátásom van nekem, mint neked.


De ha ennyire kötöd az ebet a karóhoz, és képtelen vagy a saját nézeteidet félretenni, akkor minek tetted fel a kérdést?


Azt felejted el, hogy aki az EÜ-ben dolgozik éppúgy válhat beteggé, ahogy egy beteg képezheti magát eü dolgozóvá.


Na mindegy, teljesen értelmetlen Téged felvilágosítani bármiről is. De majd évek múlva talán realizálódik benned, hogy senkit sem érdekel, hogy téged mivel kezelnek, csak az, hogy gondozzanak, gyógyítsanak és preventáljanak - jobb helyeken.


Üdv.

2017. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!