Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagymamám gyógyszer túladagolá...

Donmogyoróscsirke kérdése:

Nagymamám gyógyszer túladagolással került a toxikológiára, majd pszichiátriára. Mikor engedik ki, mikor vihetjük haza?

Figyelt kérdés
Frontin nevű altatóval szaladt meg a ló sajnos. Első alkalommal azért vitték át pszichiátriára, mert akkor azt mondta, megszeretne halni. Aznap este beszéltünk vele, haza akart jönni, és rettenetesen éhes volt. Lehet nem is kap rendes ételt? Valakinek valami tapasztalat? Nagyon féltjük, hogy nem látják el rendesen bent, mert ma a telefonba is azt mondták a kórházból, hogy ugyanúgy van - ami azért sem lehetséges, mert meglátogattuk, és megetettük-itattuk az orvosa engedélyére. Köszönöm előre is a válaszokat!

2017. dec. 10. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Öregeknek amúgy is hosszabb a gyógyulási idő még úgy is néz ki hogy nem is akar jobban lenni tehát ez is nehezítheti a gyógyulást. Attól még hogy etetik nem kész jobban. Beszéljetek az ott dolgozókkal kérdezzétek meg hogy mi van, mikor jön ki stb?
2017. dec. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most beszéltünk egy dokival, azt mondta hogy rendben van ( tök jó, h mindenki mást mond?!), s amint aláírta, hogy haza szeretne menni és nem kísérel meg több ilyet, ma hazavihetjük( és hozzá tette a doki, hogy minél hamarabb menjünk)
2017. dec. 10. 10:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Öngyilkos akart lenni a nagymamád, vagy csak feledékenységből 2x, 3x vette be a gyógyszerét?

Ha öngyilkos akart lenni, ahhoz a Frontin is alaposan bejátszhat, mert totálisan megzavarja az agyat és egyes embereknél (nálam is) pont az ellenkező hatása van, mint amire adják. Talán valami mást kellene szednie, vagy leginkább semmit, hanem olyan életfeltételeket biztosítani neki, hogy ne legyen szüksége ilyen szarokra.

Ha viszont csak eltévesztette, akkor ajánlanám a heti gyógyszeradagolót, amibe egy normális családtag összekészíti hetente a gyógyszereit és akkor nem fordulna elő ilyen.

Látogatjátok, visztek neki enni és innivalót, ha nem magatehetetlen, hogy etetgetni kelljen, akkor ne sürgessétek a hazajövetelét, ott van most a legjobb helyen.

Hidd el, nem fogják egy perccel sem tovább bent tartani, mint szükséges!

2017. dec. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utóbbi sajnos, de tényleg ez az öngyilkos hajlam azóta volt megfigyelhető, hogy a gyógyszert szedte. Az a baj a mostani körülményeink egyáltalán nem mondhatóak rossznak, ő régen vesztett sokat, s ezek a régi sérelmek miatt volt kibukva. Egyáltalán nem fog már altatót kapni, a doki azt javasolta antidepresszánst írna ki neki. Megértem persze, csak sajnos a sok rossz tapasztalat ( amúgy is ), meg a sok rémtörténet nem ad valami nagy bizalmat abban, hogy bármilyen kórházban is bent hagyjuk félelem nélkül!
2017. dec. 10. 10:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4


Én 65 éves vagyok, nem szedek semmi ilyesmit, de az ízületeimmel kórházba kerültem, ahol nem tudtam aludni, a horkoló szobatárs miatt.

Altató nem volt, adtak nekem Frontint 10 napig, utána amikor hazakerültem természetesen nem szedtem.

Rémálmaim lettek, teljesen zavart lettem, a saját lakásomban eltévedtem éjszaka, nem találtam a fürdőt és én is mindig halni készültem, míg teljesen ki nem pucolódott a szervezetemből.

Borzasztó káros szernek tartom!

Múltja, rossz emlékei mindenkinek vannak, ezeket tabletták nélkül is fel kell tudni dolgozni. Nem ártana a nagymamádnak egy pszichológus és a szerető család jelenléte. Erre más gyógyszer nincs!

2017. dec. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!
2017. dec. 10. 10:57
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az éhség a gyógyszereknek köszönhető, mellékhatás. Hol van a nagymamád? Hidd el ellátják. Melyik kürházban van? Mert lehet tudok segítni
2017. dec. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hazahoztuk köszönjük! :) Teljesen jó állapotában van, már maratont lesétált mire oda értünk érte, teljesen tudatánál is volt már akkor!
2017. dec. 11. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!