Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Családtámogatási Osztály...

Családtámogatási Osztály elkeverte a papírjaimat? (fogyatékossági támogatás)

Figyelt kérdés

Fogyatékossági támogatásra vagyok jogosult, amit határozat formában meg is kaptam(15nap fellebbezési idővel), egy ajánlott szelvénnyel amit a postás vissza is vitt. Majd most közel 1hónap után, újra megkaptam a határozatot majd felhívtam a családtámogatási osztályt ahol csak hebegtek habogtak hogy nem kapták vissza az ajánlott szelvényt. Amikor mondtam hogy rendben, panaszt teszek a postán jajj hát azt nem kell mert ez meg az. (teljesen nyilvánvaló hogy ők hibáztak...) mindegy. Így még egyszer átvettem a határozatot. A kérdés tehát:

Jogerőre emelkedhetett ettől függetlenül a határozat? (mert a 15nap ettől függetlenül ugyan úgy eltelt) Vagy az csak a szelvény beérkezése után indul el?

Van rá esélyem hogy (immár) 3havi támogatás még az idén megérkezzen? Illetve a MÁK Utazási igazolvány? Vagy van egyáltalán lehetőségem arra hogy valahol panaszt tegyek? Hetek, hónapok óta erre várok és valakinek a figyelmetlensége, inkompetenciája miatt megint járkálhatok utána....

Előre is köszönöm ha valaki segít ebben.


2017. dec. 11. 11:58
 1/1 anonim válasza:
A 2004. évi CXL. törvény a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól 73/A. § (1) bekezdése alapján a határozat jogerőssé vált már az első kézbesítés után tizenöt nappal, nem kell a szelvény visszaérkezése a hivatalba. Ha bármilyen kára származott a késedelemből, perelheti vagy a postát, vagy a polgármesteri hivatalt - a perléshez mégiscsak utána kellene járni, a postát terheli-e felelősség. A panasztétel talán meggyorsítja az ügymenetet, a postánál és a helyi jegyzőnél panaszolhat.
2017. dec. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!