Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nyugdíjas -férfi- vagyok 2...

Gabriella.eva kérdése:

Nyugdíjas -férfi- vagyok 2 éve, de tovább dolgoztam a munkahelyemen. Most beteg lettem, jár-e táppénz a betegségem alatt?

Figyelt kérdés

1953 születésű vagyok ezért 62 évesen nyugdíjba mehettem.

A nyugdíjam nem sok emiatt tovább dolgoztam az eredeti

munkahelyemen. 2 éve dolgozom így a nyugdíj mellett, de sajnos komoly vese betegségem lett, kórházba is kerültem.

Jár-e nekem táppénz, mivel a fizetésemből vonták a TB-t.

Ha igen, akkor mennyi százaléka a fizetésemnek és mennyi

ideig, ill. mennyi hónapig jár ?


2017. dec. 12. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem jár.
2017. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Kérdezz rá komolyabb helyen is...

2017. dec. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Természetesen nem jár.
2017. dec. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mely esetekben nem jár táppénz az egyéb jogosultsági feltételek ellenére sem?


A következő esetekben akkor sem folyósítható a táppénz, ha a táppénzre jogosultság feltételei egyébként fennállnak, mert valamely külső kizáró körülmény miatt – általában azért, mert nincs keresetveszteség – nem jár a táppénz.


Nem jár táppénz

a keresőképtelenségnek arra az időtartamára, amelyre Ön a teljes keresetét megkapja. Aki keresetének egy részét kapja meg, annak csak az elmaradt keresete után jár a táppénz,

a keresőképtelenség azon időtartamára, amely alatt a biztosítása szünetel

ha a munkavégzési kötelezettség hiányában nincs keresetveszteség (fizetés nélküli szabadság),

a betegszabadság lejártát követő szabadnapra és heti pihenőnapra, ha azt követő munkanapon (munkaszüneti napon) keresőképtelenség már nem áll fenn,

a gyermekgondozást segítő ellátás folyósításának idejére, (ide nem értve a gyermekgondozást segítő ellátás mellett végzett munka alapján járó táppénzt),

előzetes letartóztatás, szabadságvesztés tartamára,

saját jogú nyugdíj folyósításának időtartamára,

a korhatár előtti ellátás, a szolgálati járandóság, a táncművészeti életjáradék és az átmeneti bányászjáradék folyósításának időtartamára (ide nem értve a korhatár előtti ellátás, a szolgálati járandóság, a táncművészeti életjáradék illetve az átmeneti bányászjáradék mellett végzett munka alapján járó táppénzt)

2017. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!