Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen egy neurológiai kivizsg...

Milyen egy neurológiai kivizsgálás? Epilepszia gyanúja miatt mennék.

Figyelt kérdés

Kb két hete elájultam az egyik tesin, háziorvos neurológiára adott beutalót mert elvileg kicsik rángatóztam amíg eszméletlen voltam. Őszintén, szerintem rohadtul de nem epilepszia mert már rámjött máskor is ilyen és a szívemnél éreztem valamit, hogy nincs rendbe. Úgyhogy mennyi az esélye annak, hogy bentfognak 3-4napra. Elvileg azt mondták az is lehetséges, anya folyton ezzel ilyesztget. Szerintetek?? Aki volt már ilyenen. Ha ez valami jelent, Pécsre mennék a neurológiára.

14/l



2017. dec. 16. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rátesznek majd a fejedre egy szerkezetet, ami teljesen fájdalmatlan. Ebből csomó elektróda lóg ki és az agyad elektromos hullámait fogják vizsgálni - feküdni fogsz, csukott szemmel, nyitott szemmel, vibráló fényeket fogsz látni stb. Így keress rá a google-n: EEG vizsgálat

Gondolom a reflexeidet is megnézik.

Lesz szemvizsgálat is és fül-orr-gége << semmelyik sem jár fájdalommal.

Ha találnak valamit, akkor lehet, hogy a gerincvelői folyadékot is megnézik, azt majd az orvos elmagyarázza.

Esetleg még MRI: nagy csőbe befekszel és megnézik az agyad (fájdalmatlan)

2017. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gerincvelődet is nézik, akkor bent fognak tartani a kórházban 2-4 napig.


Ha a szívednél érzel valamit az lehet úgynevezett "AURA" is, ami megelőzi a rohamot.


Ez amúgy epilepszia.

2017. dec. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja még: lesz vér- és vizeletvizsgálat. Minden vizsgálaton ott lesz anyukád, úgyhogy ne félj. :)
2017. dec. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat?? És amúgy a sima általános vizsgálat egész napos?
2017. dec. 16. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!