Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez a fonendoszkóp nagyon...

Ez a fonendoszkóp nagyon olcsó és egyszerűnek tűnik, ez a másik (második link) jobb nála? Ha igen, akkor miben?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2018. jan. 1. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Mire kell?

A 600 forintos a lehető leggagyibb, ezt csak vérnyomás-pulzus mérésre lehet használni,nem fogsz hallani semmit de én még arra se venném meg. A másik denikvens már egy fokkal jobb, de ugyanaz a történet. Sztem a minimum a KaWe Rapp, bár mivel duplacsöves, zajos, azt se nagyon ajánlom.

Attól függ mire kell: vérnyomásmérésre (nővérnek) egy 3-4000 ft os KaWe az már adja, orvostanhallgatóknak és szakorvosokn akmeg mindenképp Littmann Classic II., II. S.E. vagy III, a Master

2018. márc. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mire kell? Attól függ

A 610 Ft os max dísznek jó,örülj ha 1-2 évet kibír és csak pulzust tudsz vele mérni, mást nem. A másik, egy fokkal jobb, de ugyanaz a történet, főleg hogy duplacsöves, zajos. Ha ápoló vagy, egy 3-4000 Ft s KaWe az jó választás. Ha orvosira kell akkor Littmann Classic II., III., vagy II.S.E., esetleg a Master Classic sorozat. De ha nincs rávaló és bevállalod egy 9-20000 Ft s Riester vagy KaWe jöhet számításba, de meggyűlhet vele a bajod.

Ha orvos vagy amit nem hiszek mert akkor tudnád hogy Littmann, szaktól függően.

Ha magadnak kell az egészséged miatt akkor 4-10000 Ft közötti talán jó, de ha csak szórakozni kell akkor vedd a 610Ft osat.

Én most szavaztam le a Riestert inkább Littmann Classic II. S.E. t veszek 30000 Ft ért, még ha 1-2 hónapot el is csúszik a beszerzése az ára miatt

Remélem tudtam segíteni

20/f

2018. márc. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

én nem is tudtam, hogy ezt pulzusmérésre is használják, minek? azt a kézen is meg lehet csinálni eszköz nélkül.

Engem az érdekelne, hogy tüdőgyulladást ki lehessen szűrni vele

2018. márc. 29. 09:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Pulzusmérésre használható, ha a verőereken nem vagy nehezen tapintható a pulzus. A mellkasra kell helyezni egy pontra ahol a legjobban hallatszik és számolni az ütéseket 1 percig. Illetve a régi vérnyomásmérőkhöz is kell foni.Továbbá szívzörej, szív-és tüdőhangok, esetleg bélhangok hallgatására alkalmas. Nos, a 610Ft-al nem igen fogsz tüdőhangokat hallgatni,azt a régi vérnyomásmérőknél lehet használni, a másikat nem ismerem, de azzal lehet.Egy 3-8000 FT os KaWe-vel már igen
2018. márc. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2018. márc. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!