Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tényleg van olyan, hogy...

Tényleg van olyan, hogy státusz vizsgálat 14 és 16 éves korban néhol? Mi ez? Meg hol végzik? És mi alapján döntik el, hogy egyik helyen van, másikon nincs? /lent/

Figyelt kérdés
Éves vizsgálat van csak az iskolában és erről csak itt olvastam először,senki se hallott róla.Meg orvosnál is csak alap vizsgálatok vannak,itt elég csak pulcsit,meg zoknit levenni kb ennyi.
2018. jan. 2. 11:39
 1/3 A kérdező kommentje:
A státusz vizsgálat ugyanaz,mint egy alapvizsgálat csak azt nem a suliban végzik?Vagy az mi?
2018. jan. 2. 11:40
 2/3 anonim ***** válasza:

Mikor vannak a vizsgálatok?

A státuszvizsgálatokat meghatározott életkorokban: 1 hónaposan, 3 hónaposan, 6 hónaposan és a betöltött 1 éves kortól évente egyszer végzik, egészen 6 éves korig.

6 éves kortól (illetve 7 éves kortól, ha a gyermek akkor kerül az iskolába) az iskolai védőnő készíti el az iskola orvossal együtt, meghatározott időközönként az oktatási intézményben.

2018. jan. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem,csak mert itt olvastam hogy van akit a háziorvos hívta be státusz vizsgálatra és nem tudja mi az.De így meg nem értem,ha az iskolában megvizsgálták,mért kell még a háziorvoshoz is elmenni emiatt.Remélem semmi kínos vizsgálat nem volt.
2018. jan. 2. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!