Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha csak 1 évet dolgozom...

Ha csak 1 évet dolgozom Magyarországon, és közben orvosi beavatkozásra van szükségem, a TB érvényes?

Figyelt kérdés

Állami alkalmazott vagyok, magyar állampolgár, határozott munkaidőre vagyok felvéve, 12 hónap. Ezalatt a munkáltatóm fizet minden adót tb-t stb. Ezen kívül nem éltem az országban.

Szükségem lenne egy kb.500000 forintba kerülő műtétre, nem fenyeget életveszély, de rontja az életminőségem, maradandó károsodást okozhat a halogatása. Mivel csak ezt az egy évet töltöm/töltöttem az országban, jogosult vagyok rá? Nincs 500000 forintom.

Hol kell ennek utánajárnom?

Köszönöm.


2018. jan. 7. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen műtétre lenne szükséged, de ha a TB állja, akkor mindegy hogy 1 évet dolgoztál vagy 30 évet.

Ha a műtéted nem TB köteles akkor meg szintén mindegy hogy 1 év vagy 30 év a munkaviszonyod. Akkor neked kell a pénzt megszerezned rá-

2018. jan. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Artroszkópos térdműtét sérülés miatt.
2018. jan. 7. 19:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Elmész a dokihoz. Ha a doki műtétet javasolja, akkor Tb állni fogja. Ha a doki szerint nincs szükség műtétre mert ezzel 80 évig is lehet élni, akkor mehetsz magánorvoshoz, és kérheted a műtétet. Magánkórházban végzett műtétért fizetni kell. Az orvos mindenről tájékoztat téged, ezért nyugodtan kérdezd meg a lehetséges műtétet.
2018. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!