Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aranyér műtét tapasztalatok?...

Aranyér műtét tapasztalatok? Hogyan csinálják, mennyire fáj közben és utána? Szoptatás alatt ajánlott, vagy várjak vele?

Figyelt kérdés

Terhességem alatt kijött az aranyerem és nem húzódott vissza. Ez szüléskor még rosszabb lett. Néha begyullad és fáj és vérzik is. Próbáltam krémeket, kúpot, diétát, nem segített visszahúzódni.


Gondolkodtam a műtéten, de nagyon félek. Szoptatok, 2 hónapos a kisfiam, menjek bele a műtétbe vagy várjak még hónapokat? A nagy mennyiségű fájdalomcsillapítóra gondolok, nem használhatom szoptatás alatt. Plusz ha altatnak, nem tudom az hogyan hat ki erre.


Hogyan zajlik a műtét? Olvasgattam róla de különböző dolgokat találok.


Csak rossz tapasztalatokat olvastam, a fájdalomról és hogy újra kiújul. Ha szeretnénk még babát 2-3 éven belül akkor érdemes megcsináltatni?



2018. jan. 10. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Jövő hét kedden megyek a dr Regőczi (talán István) nevű doktorhoz.


Nekem már kb. 10 éve van, de eddig nem kellett műtét. Egyszer voltam , 6 éve orvosnál, akkor gumi/damil gyűrűzéssel meg lehetett oldani. Ezzel a belsőket lehet megcsinálni. Az nem fáj, kicsit kényelmetlen.


Ha már külső lesz és III. - IV. fokozatú (ezek a legrosszabbak) , akkor nem elég a gyűrűzés.

Utána olvasgattam, 3 féle műtét van :


1. Hagyományos ( kimetszik, elkötik az ereket, stb.


2. Longo féle géppel végzett műtét


3. HAL - RAR műtét


Az elsőről horror történeteket olvastam , ráadásul összeszűkül tőlük a bél.


Most olyan dokihoz megyek, aki a Longo féle technikát csinálja , ez jobban hangzik.


Amúgy rengeteget javult jan. 1. óta.


Használsz Betadin folyékony szappant ?

A papîr és a nedves törlő után az jön, utána meg a kúp és a krém. Meg rengeteg párolt zöldség.

Így tiszta is lesz, meg megakadályozható a székrekedés.

Keress rá a neten , aranyér műtét vélemények. Rengeteg hasznos vélemény van fent. Azt hiszem jó a Nők Lapja Café fórum, az orvos válaszol, stb.

Ja az Ars Aestetika orvosát és még egyet nagyon szidták, szemét, goromba, pénzéhes bunkók.

2018. jan. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia. Addig amig kis gyereked van, tehat sokszor kell felvenni, emelgetni... nem erdemes megcsinaltatni. Mivel az emeleshez hasprest hasznalsz, vagyis ugyanugy kihozza az aranyeret.

En most csinaltattam meg (4 hete).. es be kell valljam, meg mindig eleg kellemetlenul faj. Nekem kulso, belso aranyeret es polipokat tavolitottak el, tehat komplex ortodox mutetem volt (vagyis nem lezeresen csinaltattam)

Nagyon jo orvosom van, altatasban csinalta, kb 45 percig tartott. Ebredes elott teljesen elerzestelenitette a mutet helyet, tehat az elso 6 oraban semmi fajdalmam nem volt.

Masnap delutan siman hazavezettem (kb 120 km). De ket hetig masszivan fajdalomcsillapitot szedtem, mert elviselhetetlen volt a fajdalom.

A mutet utan 1 hettel vegbelzaroizomgorcsot kaptam... na arra semmilyen fajdalomcsillapito nem jo, csak a kezmeleg vizes tus... kb 20 perc. Minden nagydolog utan.

Az elso nagyolog (4 nappal a mutet utan) felert egy szulessel. Fajdalomban is es hosszban is.

Mindenkeppen keress egy nagyon jo orvost, aki nem "rutinszeruen" lat el, en rengeteg "nem hagyomanyos" kenocsot, kupot kaptam... vagyis pl. Kek kenocs, Forever AV First spray etc.

Es legalabb 6-8 het gyogyulasi idovel szamolj...

2018. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!