Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy te lennél az én helyemben, és már hosszú hónapok óta lennének probélmák az emésztéseddel (folyamatos, de gyenge hasi fájdalom, ilyen tompa tipusú), más problémád viszont nem lenne (se láz, se hányinger, se hasmenés, csak a fájdalom).


Voltál már több vizsgálaton is (ultrahang, gyomortükrözés, vérvizsgálat, ételallergia teszt) de csak refluxot tudtak nálad kimutatni.


Úgy érzed, hogy jobb lenne bevállalni egy vastagbéltükrözést. Bemennél a háziorvoshoz, és megkérdeznéd hogy nem lehetn-e, vagy csak szimplán kérnél egy beutalót a gasztroenterológushoz, és ő majd 50/50 százalék alapon vagy javasolja a vizsgálatot, vagy hazaküld hogy normálisan étkezzél, holott már 1 hónapja próbálkozol, de semmi eredménye?



2018. jan. 14. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy stresszelsz, szorongsz valami miatt? Mert a tüneteid pont olyanok, mint a gyomorideg, és semmilyen vizsgálat nem mutatja ki. Ezt könnyen ki tudod deríteni, ha pl egy hétig szedsz egy kevés nyugtatót, és elmúlik tőle.

Ha nem gyomorideg, akkor kérnék beutalót, és ha nem ad, vagy elutasítanak, akkor elmennék egy magán orvoshoz. Pénzbe kerül, de inkább fizetnék, mintsem szenvedjek még beláthatatlan ideig.

2018. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy amiatt lenne, ha ideges vagyok akkor nekem "más" tüneteim vannak (pl hevesebb szívverés, gyomortáji fájdalom, étvágytalanság)
2018. jan. 14. 12:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mondtam a háziorvosnak hogy fáj és megváltozott a székelési szokásom. Ami igaz is volt és adott beutalót a gasztróra. A gasztrón pedig időpontot a teljes vastagbéltükrözésre.

Kb. 1 hónapon belül megcsinálták.

Valóban ideges voltam de ki nem az egy ilyen vizsgálattól való félelem miatt. Amúgy pedig simán ki lehet bírni és egyáltalán nem megalázó.

Mindenesetre az én tüneteim is pszcihés eredetűnek tűnt mert nem volt vér de találtak egy kis nyálkahártya problémát és egy nagyobb polipot 25cm-re. Úgyhogy ha a pszcihokra hallgatok még mindig ott nyavajognék és hülyén érezném magam. A polipból szövetmintát vettek és fél év múlva egy újabb tükrözés alatt le is csípték. Évente kontroll javasolt de már minden rendben. Harminckét éves vagyok.

2018. jan. 25. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra csak a gasztroenterológus adhat? Én megpróbálnám a háziorvosnál esetleg ha ő nem ad akkor kérnék a gasztrora és ha ő sem ad akkor lehet megkérdezném mennyibe kerülne magán úton és bár nagyon méltatlan a dolog mert fizeted a tb-t de megpróbálnék összegyűjteni rá, mert az egészséged többet ér, és a nyugalmad is.
2018. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!