Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözés? Vélemények?...

Gyomortükrözés? Vélemények? Megnyugtató szavak?

Figyelt kérdés
Egy hét múlva megyek, de már most szörnyen vagyok. Alapból olyan vagyok, hogy ha ilyen helyre kell mennem, reggel már hányingerem van, öklendezek egyáltalán nem tudok beszélni, mert attól félek, hogy öklendezni fogok. SZTK alapon megyek, nem altatnak. Nagyon félek, hogy beszélni se tudok majd. Ilyenkor vizet kell kortyolgatnom, hogy beszélni tudjak, de most azt se szabad majd. Rettenetesen félek, kísérőm lesz, be is jön velem, ha belehet, de olyan rossz lesz tudni, hogy rajtam kívül más is hallja-látja, ahogyan öklendezek. Valamit nem értek amúgy. Lehet hülye kérdés, de ha elérzéstelenítik a torkom, hogy tudom majd lenyelni a csövet?
2018. jan. 26. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
A torok érzéstelenítése: befújnak lidocainnal a szádba azt jónapot. Fogsz tudni nyelni.
2018. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
A helyi érzéstelenítés nem ér kalap szart se. Nekem szerencsére volt annyi eszem, hogy altatást kérjek, és úgy csináljam végig az endoszkópiát. Rá kellett fizetni, ez igaz, de így legalább tényleg semmit nem éreztem. SOKKAL jobb megoldás, mint ébren végigkínlódni.
2018. jan. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos.. öklendezni biztosan fogsz, ezért nem szabad enni előtte meg előtte valónap délutántól-estétől semmit. Baloldaladon felhúzott lábbal kell feküdnöd.

Befújják a torkod, és berakják a csövet. Mikor szól a doki, hogy nyelj, nyelned kell, akkor tolja le a csövet. Nekem elsőre nem sikerült, kicsit fájt is. Utána érzed ahogy tolja le a csövet, az nagyon kellemetlen, de amikor leért, akkor már nem vészes. Amikor húzza ki az viszont megint rossz. Rengeteget húzta, és még mindig nem volt kint.. ilyen fehér habos volt a cső, gyomornedv, meg nyál ilyesmik, ne nézz rá inkább.

Ja és utána valószínű büfizned kell párat. Rá fél órára elmúlik az érzéstelenítő, kb 1 óra múlva ehetsz is.

2018. jan. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as! Hasonló helyzetben vagyok, tényleg jó, hogy leírtad részletesen, de ez minden volt, csak nem megnyugtató. Még jobban berezeltem. Tudom, hogy nagyon nem kellemes, de így olvasva még rosszabb. Vérízt érzek én is állandóan, fáj a gyomrom szinte minden nap, nyomásra főleg, nem fogom elkerülni. Gyomorfekély szerintem.

Kérdező alapból öklendezik, hányingere van, ha orvoshoz kell mennie. Nálam pont ugyanez. Akkor inkább meghalok. :)

Vagy kérek kölcsön és maszekban megyek. Egyébként mennyibe kerül kb. magánrendelésen. Tudja valaki?

Kérdés kiírója, neked kitartást, majd írd meg, hogy viselted.

2018. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

#4, én maszekba mentem, alsó-felső endoszkópiára a brutális fogyás és állandó hasmenés miatt. Először csak alsó endoszkópiát kértem, de mondta a doki, hogy egy füst alatt akkor már gyomrot is megnézik, ha alszom, úgyis mindegy, szarni bele, én meg mondtam, egye penész, legalább kiderül, nem-e a gyomrommal van mégis a baj. Így volt 100 ezer, tehát logikus, ha csak gyomrot néznek és így altatnak, az kevésbé macerás, feleannyiból megvan.

És hidd el nekem, vastagon megért ennyi pénzt. Képzeld el ugyanezt ébren úgy, hogy MINDENT érzel (a szöveti mintavételt is, mert biza az is kelleni fog). Az érzéstelenítő egy kalap szar.

Inkább fizess az altatásért, sokkal jobban jársz.

2018. jan. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy írtál. Szóval kb. 50 ezer.


Kérdezőtől meg bocsi, hogy belekontárkodtam a kérdésedbe, de mivel hasonlót kérdeztél, nem írtam ki másikat.

2018. jan. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 3x voltam gyomortükrözésen. Mindháromszor TB sen. Képzeld el, kérdező, hogy a rendelő előtt sorban vártak a betegek. Feküdni ezért nem is lehetett. Röhej. A végén már az utánam következő fiatalasszonynak odaadtam az órámat, hogy mérje le, mennyi ideig tart egy ilyen vizsgálat. Nos, a belépéstől számítva, a kilépésig, 2 perc 20 másodpercig. És ebbe benne volt az eligazítás is. A folyamat: bemész, a dr leültet egy székre, kéri hogy jól nyisd ki a szádat, belenéz a torkodba, hogy az rendben van e? ( kb 5 sec.) Belefúj a szádba lidokaint. Majd mondja, hogy feküdjél le egy vizsgálóasztalra. Aztán a jól kitátott szádba beleraknak egy műanyag csutorát, azt kell megtartanod, és ezen keresztül vezetik le a szondát. ( nálam még bejött egy osztálynyi végzős növendék is, akik nézték a machinációt). Nos, a doki folyamatosan vezeti a szondát, miközben nézi a monitoron a képet, és hangosan mondja, mit lát. A mintavételt meg nem is lehet érezni! Aztán már húzza is kifelé. Közben nyugodtan kell feküdni, és az orron át lélegezni. Mire kihúzza a doki a szondát, a nővér már le is gépeli az eredményt. Ez eddig nem több mint 2 perc. Ja: a lidokain hatásos, nem éreztem semmit. Te sem fogsz. Ne izguljál. Kérdezzél, ha még kiváncsi vagy valamire...
2018. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én két külön helyen voltam eddig (elsőnél tb-s, a másodiknál magánrendeléses keretek közt). Hogy milyen élmény lesz, az az orvosodtól függ. Az első nekem sokkoló volt: lehet hogy a lidokain volt gyenge, vagy nem fújtak belőle eleget, de végig éreztem magamban a csövet (torkomtól a gyomromig). Hozzátenném, hogy egyáltalán nem vagyok hányingeres, és nem is hánytam, de olyan volt mintha megerőszakoltak volna! Az orvos is barbár mód tuszkolta le az endoszkópot, éreztem ahogy felsérti a vége a gyomorszájam (ez utóbbi még órákkal a beavatkozás után is tompán fájdogált). Nem tartott sokáig, kb 2 perc volt az egész, de úgy éreztem, ha egy fél perccel tovább csinálja, nem bírom ki. Másodjára egy 3 évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkező dokihoz mentem magánban. Ő annyira ügyesen csinálta, hogy akár fél óráig is kutakodhatott volna bennem (ő is végzett 2-3 perc alatt amúgy) simán kibírtam volna! Az endoszkópot olyan óvatosan vezette le a torkomon, hogy nyelnem sem kellett hozzá. A lidokain pedig ütős lehetett (a torkodra fújják, és le kell nyelned) mert szinte egyáltalán nem éreztem magamban a csövet. Talált egy kis polipot, amiből mintát kellett vennie, de semmilyen fájdalommal nem járt. A vizsgálat után sem volt semmi kellemetlen érzetem. Összesen 20-at fizettem (tükrözés + minta laborozása) de nagyon megérte. Kedvesek és segítőkészek voltak a nővérrel, nem éreztem azt, hogy minél hamarabb meg akarnak szabadulni tőlem, mindent át lehetett beszélni velük. Egyik vizsgálatnál sem bódítottak. Szóval én egy ilyen alapból kellemetlenebb beavatkozáshoz mindenképp magánrendelést javasolnék.
2018. febr. 1. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!