Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosok (bőrgyógyász,...

Az orvosok (bőrgyógyász, háziorvos, nőgyógyász stb. ) mit látnak, amikor elkérik a páciens taj kártyáját és belépnek a rendszerbe?

Figyelt kérdés
Ez az eeszt, vagy valami másik rendszer? Mert nekem, (nem dolgozom az eü-ben) van eeszt ügyfélkapum, tegnap is voltam kezelésen, kaptam receptet, de az eeszt-ben semmi nincs feltüntetve. Ha ezt használják az orvosok is, akkor ők sem látnak semmit?
2018. febr. 2. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy valahol egyáltalán használják-e már ezt az EESZT-t. Én még egyszer sem léptem be, az tuti:D

Nálunk a klinikának van egységes egészségügyi rendszere. Ha nem veszem fel a beteget, csak a nyilvántartásban keresek, akkor elég korlátozottan lehet nézelődni, ált. csak azokat a vizsgálatokat tudom megnézni, amiket én kértem. Magát az ambuláns megjelenéseket és azt, hogy milyen vizsgálatokat adtak fel, látom, de az eredményeket nem.

Ha felveszem a beteget, akkor meg tudom nézni az összes eredményét és megjelenését, legalábbis addig visszamenőleg, amióta van a rendszer.

De értelemszerűen a klinikai rendszerben csak azokat látom, amik a klinikán belül történtek, a másik városban elvégzett vizsgálatokat, megjelenéseket nem.


Az EESZT-nek pont az lenne a lényege elvileg, hogy meg lehet nézni a más városokban készült vizsgálatokat is.

Viszont a beteg meg tudja határozni, hogy melyik adatát ki láthassa és ki ne.


És az EESZT-be te nem tudsz belépni, csak az ügyfélkapudba, az EESZT-be csak eü dolgozók tudnak belépni személyigazolvánnyal és kóddal.

2018. febr. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,ment a zöld kéz!
2018. febr. 3. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!