Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Volt valakinek altatás/bódítás...

Volt valakinek altatás/bódítás nélkül vastagbéltürközése? Mennyi ideig tart ez a vizsgálat?

Figyelt kérdés
Ma voltam gyomortükrözésen és arra az orvos nem akart bódítani, mert olyan gyors a vizsgálat. A félelmem nem igazolódott, még csak nagyon kellemetlennek se nevezném a vizsgálatot. Egy kicsit.. vastagbéltükrözésem is lesz de nekem épp elég szervezni valakit arra, hogy vigyázzon addig a gyerekeimre, 3 éven aluliak, itthon vagyok velük. Nemhogy kísérgessen is valaki.. na meg el is kell látni a gyerekeket valakinek a nap hátralévő részében. Nem akarok feküdni se utána 1-2 órát. Megoldás lenne mindenre, de 2 ember szabadságát se szeretném beosztani. Úgyhogy jó lenne bódítás nélkül megcsinálni. De mennyi ideig tart ez a vizsgálat? Akinek volt gyomor és vastagbél tükrözése is, és mondjuk a gyomortükrözést hasonlóan élte meg mint én, a másik sokkal rosszabb?

2018. febr. 6. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

A vastagbéltükrözés fájdalmas. Bódítás nélkül sok helyen már meg sem csinálják, mert embertelen. Konkrétan mint egy kínzás.

Gyomortükrözést én nem éreztem, nem fájt egyáltalán, csak olyan kellemetlen érzés volt, hogy tuti megfulladok, de fájni nem fájt.

Nem tart sokáig. Persze attól is függ, hogy mennyit kell várni, hogy sorra kerülj.

2018. febr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Nekem volt gyomor- és végbéltükrözésem. A gyomortükrözésem ezerszer rosszabb volt, mint a végbéltükrözésem, de a végbéltükrözésnél csak egy kb. 15 cm-es szakaszt néztek meg nálam, a vastagbéltükrözés állítólag iszonyatosan fáj. Ott ültem és vártam a soromat, amikor egy hölgy mesélt arról, hogy az anyukájának mindenfajta érzéstelenítés nélkül csinálták meg, az anyukája sírt a fájdalomtól és könyörgött, hogy hagyják abba.

Szóval ha egy mód és lehetőség van rá, akkor mindenképpen kérj legalább bódítást és oldd meg addig a gyerekekre való vigyázást. Arra a napra maradjon otthon a férjed, vagy kérd meg a szüleidet, vagy anyósodékat, vagy testvért, hogy legyen segítségedre.

2018. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
vastagbéltükrözésnél mindenképp kérj bódítást. a családtagom 30 perc alatt feltisztult a vizsgálat után
2018. febr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor gyorsan el is vetettem a dolgot. Valahogy megoldjuk.
2018. febr. 6. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!