Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Számotokra megnyugtató, vagy...

Számotokra megnyugtató, vagy úgy általánosságban pozitívabb dolog az, ha ellenkező nemű orvos kezel titket?

Figyelt kérdés

Én férfi vagyok, és az anyukámtól, meg több női ismerősömtől is hallottam, hogy jobban szeretnek férfi nőgyógyászhoz járni, mint nőihez.


Én az utóbbi években többször jártam fogorvosnál, és számomra is pozitívabb élmény volt, amikor egy női fogorvos kezelt engem.


Ennek semmi köze a szexualitáshoz, tehát nem éreztem szexuális izgalmat az orvos felé, de mégis valahogy pozitívabb élmény volt így.


Ti hogy vagytok ezzel? Észre vettetek már ilyen dolgot saját tapasztalatokból?



2018. febr. 9. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Régebben úgy voltam vele, hogy nőgyógyászon kívül teljesen mindegy, hogy milyen nemű a doki, csak értsen a dolgához, a nőgyógyász pedig legyen nő.

Most úgy vagyok vele, hogy teljesen mindegy, csak jó szakember legyen, de azért örülök, hogy ha emellett nő az illető (nőgyógyász esetén).


Egyébként magam is nőgyógyász rezidens vagyok (és értelemszerűen nő, ahogy a válaszomból már kiderült).

Rengetegszer hallom a páciensektől, hogy mennyire örülnek, hogy nő vizsgálja őket és nem férfi.

2018. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%
Nő vagyok, és én jobban örülök, ha nő vizsgál, akármi a bajom.
2018. febr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lényegtelen, mindegyikből van jó és nem olyan jó tapasztalatom is. Az, hogy mennyire betegbarát, mennyire veszi emberszámba a pácienst, nem a nemétől függ.
2018. febr. 12. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!