Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ma kezdtem antibiotikumot...

Ma kezdtem antibiotikumot szedni megfázásra (cefzil 500mg) egy estén kihagyom az baj?

Figyelt kérdés
Holnap pénteken este mennék bulizni és szeretnék alkoholt inni. Kezdjem el inkább szombaton a kúrát vagy ki hagyhatok egy estét? Ráadásul szülinapomat tartom, így meg pláne szeretnék inni:D

2018. febr. 15. 11:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Fő kérdés javítása: nem ma kezdtem szedni, hanem ma íratott az orvosom*
2018. febr. 15. 11:33
 2/7 anonim ***** válasza:

Megfázásra C-vitamint kell szedni meg csipkebogyó teát inni.

Szerintem(hangsúlyozva), ha nem vagy nagyon beteg, akkor kihagyhatod.

Viszont az egészséged nem ér ennyit..

2018. febr. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Megfázásra antibiotikum? A te orvosod se orvos te meg hülye vagy ha beszeded. Ha annyiszor szednék antibiotikumot ahányszor megvagyok fázva már nem is használna semmi. Feleslegesen szeded be mert vírusra nem jó a megfázás meg vírus.
2018. febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

Simán kihagyhatod.Aki valóban nem érzi jól magát,az még otthonról sem szívesen teszi ki a lábát,nemhogy a piáláson járjon az esze.

Nincs neked semmi bajod,ne mérgezd magad,főleg ne antibiotikummal.

2018. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jólvan kösz a válaszokat! :D

Igen gondoltam hogy hülyeség lenne erre antibiotikumot szedni, ezért nem is vettem be és nem is fogom... ez a magyar orvos tudomány... múlt heten volt pont errol szó a suliban, hogy elmész az orvoshoz, és instant antibiotikumra fognak akármi is a panaszod, bajod

2018. febr. 15. 19:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Jól teszed, ha nem szeded be. Sajnos az orvosi protokoll előírja, így attól nemigen tudnak eltérni, legjobb tudásuk ellenére sem.
2018. febr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerencsétlen hülyék vagytok.

Megfázás esetén nem a megfázásra írja fel az orvos az antibiotikumot. Az arra van, hogy ne alakuljon ki másodlagos bakteriális fertőzés, mert megfázás, pontosabban nátha esetén a nyálkahártyák megduzzadnak, és ott elszaporodhatnak a baktériumok, vagyis gyulladás alakulhat ki. Az antibiotikum ezt akadályozza meg, így a szevezet könnyebben leküzdi a náthát. De nyilván az orvos a hülye.

Egyébként szerintem inkább az volt, hogy elmentél az orvoshoz, mert kicsit megfáztál, és ki kellett fújnod a taknyos orrodat, komoly bajod nem volt, az orvos ezt látta rajtad, aztán inkább felírt egy olyan gyógyszert, amitől biztos nem lesz bajod, ártani nem árt, csak azt akarta, hogy menj már a picsába. Ez nem a magyar orvostudományt minősíti, inkább csak azt mutatja, hogy a háziorvosod gyógyszert ír fel ahelyett, hogy pszichológushoz küldene, ha már hipochonder vagy.

Remélhetőleg köhögéscsillapítót is felírt az orvos, és arra is ráittál. Attól meg lehet fulladni, ha köhögéscsillapítóra alkoholt iszol, ugyanis az alkohol némelyik gyógyszer hatását felerősíti, némelyikét meg legyengíti, a köhögéscsillapítóét pedig pont felerősíti, így fulladást is okozhat. Nyugodtan próbáld ki, ha már ezen a szinten vagy, te szerencsétlen hopochonder!

márc. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!