Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincs ideiglenes lakcímem...

Ha nincs ideiglenes lakcímem sem, ellát azért valamelyik orvos?

Figyelt kérdés
Zuglóban van az albérletem, de nem vagyok bejelentve. Lebetegedtem, 200 km-re van az otthonom/háziorvosom. Legutóbb elmentem az IKEA melletti egészségközpontba, ahol bunkó stílusban megmondta a portás nő, hogy ők nem fognak ellátni engem. Akkor hova fordulhatok ilyen helyzetben, van orvos, aki megvizsgál így is?
2018. febr. 18. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Hétvégi ügyelet bárhol ellát
2018. febr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magánúton bárki megvizsgál, vagy hétvégi ügyelet, de amúgy utazz haza.


AMúgy nem ártana bejelentetni magad, nem gondolod? Többek között pont ezért, mert ha nagyobb problma van, marha vicces lesz, hogy majd mindenhonnan elküdenek.

2018. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha már nagyobb a probléma, pl. tartosan 40 fokos láz, nem hiszem, hogy egy háziorvoshoz fogok ellátogatni, elöbb keresek fel egy korházat.


Azt a tájékoztatást kaptam, hogy az albérletem utcája tartozik valakihez, probáljam felkeresni öt. Csak éppen addigra pont nem volt már benn, holnap ujraprobálkozok.


Köszönöm a válaszokat!

2018. febr. 19. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugi a kórház sem fog ellátni lakcim nélkül és az albérleted dokija sem, mivel te hivatalosan nem laksz ott :)
2018. febr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ne mondj olyat amit nem tudsz biztosra! Elmentem az orvoshoz, felvette az adataimat és megvizsgált, azt mondta mehetek legközelebb is.

A korház pedig nem hiszem, hogy budapesti lakcimkártyát várna el. Gondolj bele az olyan sürgös esetekbe, ahol pl. már mentöhelikopterrel viszik a beteget a korházba. Nekik sincs feltétlenül budapesti lakcimkártyája, ha nem budapesti. Ugyhogy legalább hülyeségeket ne beszélj.:)

2018. febr. 22. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!