Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nyitott szívműtét esetén...

Nyitott szívműtét esetén mennyi hálapénzt szoktak adni?

Figyelt kérdés

Előre tervezett billentyűcserém lesz. Igen komoly beavatkozás, teljesen nyitott mellkas, szív-tüdő gép fog életben tartani a műtét alatt.

A szívsebész rendkívűl együttműködő, alaposan megvizsgált, többször is konzultáltam vele személyesen és telefonon is mielőtt rászántam magam a műtétre. Kijelentettem, hogy ragaszkodok őhozzá, csak neki engedem a műtétet, mert benne megbízok.

Ilyen helyzetben, ha tényleg hálásak lennétek egy sikeres műtét után, ti mennyi hálapénzt adnátok a sebésznek? És külön az altató orvosnak?



2018. febr. 23. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semennyit.

Nekem nyitott hasi műtétem volt. Csak azért adtam, mert az asszisztensek elég konkrétan céloztak rá, hogy kéne, ami elég gáz. Én 60-at adtam, az orvos szó nélkül eltette. Ebből kiindulva, szívműtét esetén simán lehet 100 a "tarifa".

Viszont egy ismerősömnek nemrég pont ilyen műtétje volt, mint neked. Az orvosai nem fogadtak el semmit sem, se pénzt, se ajándékot! Ők 100 feletti összeggel készültek egyébként.

2018. febr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Édesapámnak volt ilyen mutetje. 100 ezret adott. Nem utalt rá senki, hogy kellene, nem volt semmi megjegyzés, de tényleg hálásak voltunk. Húsvét előtt egy nappal műtötték, minden nap bement hozzá az orvosa és mi is hívhattuk, pont húsvét vasárnap romlott édesapám állapota és senki nem mondott semmit, mondták, hogy csak a műtő orvos adhat felvilágosítást. Részletesen elmagyarázott mindent, felajánlotta, ha megnyugtat minket, akkor bejön még egyszer, mert reggel már volt bent. Az orvos megköszönte a borítékot és annyit mondott, hogy másnak ne adjunk, mert ők ezt elosztják maguk között, mert ez nem csak az o sikere, hanem egy csapaté.

Nagybátyámat ugyanitt a főorvos műtötte, ő visszaadta a borítékot és az megkérte, hogyha valóban nélkülözni tudja az osszeget, akkor fizesse be az osztály alapítványi számlájára.

2018. febr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
100 ezer
2018. márc. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
Semennyit, kapnak fizetest...ez a munkajuk es a hivatasuk. Az allam fizet nekik, te fizeted az allamnak az adot.
2021. ápr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!