Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan válthatok másik felnőtt...

Hogyan válthatok másik felnőtt dokira anélkül, hogy Őt nekem többet látnom kéne? (többi lent) 16/l

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a dokimmal nagyon nem vagyunk egy hullámhosszon, de még véleményben sem - amit legutóbbi alkalomkor ő is megjegyzett.

Aggodalmaskodok mert ropog a bokám mint egy ropi, csak akkor nem, ha magasított/magassarkúban megyek (utóbbiban szeretek lenni). Kérdem én, meg lehetne e nézetni. Lényegében nem. Gyerek dokimnak még el is hittem, hogy semmi baj, de könyörgök, majdnem 17 vagyok!


A másik. Elmegyek hozzá reggel, iskola időben kedden (akkor kevesebben vannak, utána meg mentem vissza iskolába. Láthatóan táskával mentem), hogy adjon beutalót ortopédiára. Kérdi, miért? Erre válaszolom neki, hogy nem azért, mert fájna (amikor először voltam, még másik dokim utalt be, akkor sem azért mert fájt), hanem azért, mert kényelmetlen érzés olykor, és azt érzem, hogy nem teljesen normális. Első vizsgálatom után tesiből felmentettek az olyan gyakorlatokból, ahol a nyakamat kell használni, pontosabban amik kényes mutatványok, mint pl.: bukfenc, fejenállás, kézenállás stb. Erre azt mondta, hogy ilyen indokkal nem ad beutalót. Jelenlegi iskolámban a tesi annyiból áll, hogy kimegyünk és sétálni kell (sokan ennyit se képesek megcsinálni), de következő évben lehet, hogy más lesz a tanárunk, mivel akkor 3 vagy 4 osztály is lesz az iskolában (jelenleg csak 2 van), és szeretném tudni, hogy mi is a helyzet.


A dokinőm képes szó szerint vagy 5x megkérdezni a nevemet 3 percen belül. Kérdez tőlem valamit, és konkrétan legtöbbször azt sem hagyja, hogy végigmondjam, vagy pedig elkezd az asszisztenséhez vagy kihez beszélni. Aztán, teljesen mindegy miért megyek hozzá, belül idegbetegként lépek ki tőle az ajtón.


Egyedül váltottam dokit, nem ezzel van a gondom, hanem azzal, hogy elkérte a papírjaimat, leleteimet, amiket vissza kéne tőle szereznem ha megyek másikhoz, viszont nekem nincs már türelmem a kérdéseihez és kb az egész személyiségéhez. Nem tartom rossz embernek, még csak idiótának sem.

DE! - mert mindig van egy de.

Nem normális, hogy görccsel a gyomromban kell várakoznom, előre röviden és tömören megfogalmaznom miért megyek, mert biztos a szavamba vág, ahogy az sem, hogy belül felrobbanok tőle! És tényleg, vértünk egyszer vérnyomást, előtte kiselőadást tartott nekem valamiről és az eget súrolták a számok, amit ráfogott arra, hogy előtte beszélt nekem.


Szerintem egy háziorvos arra való, hogy bizalommal forduljak hozzá, amikor aggódok (bokám ropogása és az ortopédia), akkor ha mást nem, de valami értelmesen nyugtatót mondd, vagy küld beutalót. Ráadásul, ugyan még nem élek szexuális életet, de amikor valószínűleg sohanapján kiskedden fogok, akkor inkább ugornék a Dunába, minthogy ezzel odamenjek neki, hogy írjon fel fogamzásgátlót.


Nem én választottam. Őt felírta valaki, én ismeretlenben azt mondtam oké, aztán jól megszívtam.


Mellesleg az is zavaró, hogy a rendelőben van két átlátszó függöny, kívül pedig egy játszótér. Amikor levettem a blúzomat, pont voltak munkások, és ugyan nem néztek arra, de könyörgök, ha én kristálytisztán láttam őket, akkor biztos, hogy ők is engem, ezért utálom amikor meg akar vizsgálni! Egy ki**eszett sötétítő vagy akármilyen normális függönyt nem képesek feltenni, ha már a földszinten van a helyiség.



2018. febr. 24. 15:12
 1/9 anonim válasza:
Simán felkeresel egy szimpatikus orvost, megkérdezed, hogy átvállal-e téged, aztán ők ketten elintézik egymás között a papírokat.
2018. febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Jót szórakoztam az írásodon....de semmi több. Nem csoda, ha a doktornőd beléd fojtotta a szót.
2018. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom a magassarkúval ügyesen tönkretetted a bokaizületed és az ropog.


Amúgy meg ahogy az első írta, anyukádékkal kerestek egy szimpatikus orvost és megkérdezed átvesz-e.

2018. febr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

# 2: Kedves második. Megadom a dokimnak a tiszteletet, attól független, hogy nem kedvelem. A mondandómat mindig összeszedem, mert jó szokása, hogy belepofázik más szavába. Mondtam neki a kérdésére adott választ, erre 3(!!!) szó után elkezdi egy másik kérdést feltenni. Ha ez valakit nem zavar, emelem előtte a nemlétező kalapomat.



# 3: Kiskoromban nem hordtam magasított/magassarkút, csak laposat, még ünnepségeken is csak max 3 centiset vehettem fel. Az lesz, csak nem tudom kit. Egyedül kell elintéznem az egészet. Apámmal élek (drága anyuci úgy gondolta 11 éve, hogy nem megy neki) aki mindig dolgozik.

2018. febr. 24. 15:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1. írta, keress fel egy másik orvost, és próbáld megkérni, hogy kérje ki a kartonodat és a leleteket. De lehet, hogy neked kell kikérned, úgyhogy lehet, hogy egy találkozásra még számíthatsz a régivel. Ha erre sor kerül, ne magyarázkodj, bármit kérdez, csak ugyanazt mondd: kéred a papírjaidat. Ha kötözködik, lebegtesd meg a betegjogi képviselőt. Szerintem ő sem akar macerát. Egyébként lehet, hogy túlaggódsz bizonyos tüneteket, de szerintem ha problémád van, igenis jó, ha megvizsgálnak és megnyugszol.
2018. febr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kéne ezen ennyita agyalj, és a magassarkút meg hanyagold. Hidd el jobb lesz.
2018. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"erre 3(!!!) szó után elkezdi egy másik kérdést feltenni."

Mert ismer. A rendelési ideje nem azért van, hogy ilyen semmi ürüggyel fenntartsad. Az ő dolga a betegség megállapítása, és nem a beteg hosszú regéinek a végighallgatása. Gondolom, már voltál nála párszor és kiismert.

Viszont nagyon jól írsz, korrektül fogalmazol. Kár, hogy ezt a jó tulajdonságodat nem a tanulásban kamatoztatod, hanem az orvosi igazolások kajtatására, iskolaidőben.

2018. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem szoktam fölöslegesen zargatni iskola időben, és iskola időn kívül sem. Ezen kívül nem hosszú regékben mondom el neki amit közölni szeretnék. A gyerekorvosomnak is anno gyorsan és lényegre törően mondtam el amiért mentem, a mostani dokimnál is, csakhogy - mivel mint mondtam, rossz szokása - neki a rövid magyarázat is hosszú, ezért azt mindig muszáj még inkább lerövidítenem. De elég hangulatember. Amikor borús a hangulata, mindig beleszól, pedig ő kérdezi, vagy elkezd a másik nővel beszélgetni, ha viszont egész jó, akkor nagyjából végighallgat.
2018. febr. 25. 16:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen keress fel egy számodra szimpatikus háziorvost, kérjed, hogy vállalja át az ellátásodat. Amennyiben ő átvállal, úgy Neked semmi teendőd nincs, mert a leendő orvosod kikéri a kartonodat az előző orvostól. Ennyi.
2020. jan. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!