Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valaki meg tudja mondani,...

Valaki meg tudja mondani, hogy nagyobb városokban hogy működik a háziorvosi rendszer?

Figyelt kérdés

Kistelepülésen laktam, ahol egy háziorvos volt, jelenlegi lakóhelyem körzetekre van osztva. Interneten utánanéztem hova tartozom, ill. hogy van a rendelés, és gondoltam elmegyek átjelentkezni. Ebből az lett, hogy kivártam míg sorra kerülök, bementem, elmondtam mért jöttem, erre azt mondták, hogy telefonáljak be, kérjek időpontot, és akkor megmondják, hogy elvállal-e az orvos...

1. Mi az hogy elvállal-e? Nem azért van körzetesítve, hogy akkor mindenki oda menjen, ahova tartozik?

2. Ha már ott voltam, nem tudta volna azt mondani, hogy bocs, de már így is sok a beteg, nem vállallak.

3. Ha véletlenül lebetegszem, hiába ő a háziorvosom nem lát el?



2018. márc. 5. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az állandó lakhelyed szerinti háziorvosod köteles elfogadni ha utca szerint oda tartozol.

Hívd fel a rendelőt és mondd meg, hogy most költöztél ide és kérdezd meg kihez tartozol, hátha a neten nincs javítva valami és mégsem oda tartozol ahová mentél.

2018. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oda tartozom, ezt mondták is ott. De nem akartak szóba állni velem, mondván, hogy nincs időpontom. Telefonáljak be. És ha kijövök az ajtón és onnan felhívom, az mért jobb neki, mint ha ott helyben mond egy igent vagy egy nemet?

Egyébként sehol nincs feltüntetve, hogy kizárólag időponttal lehet bejutni.

Meg most eleve, ha lebetegszem, és épp nincs időpont aznap vagy másnap, akkor hazaküld?

Én ezt nem értem...

2018. márc. 5. 15:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem. Ha lakhely szerint oda tartozol, akkor köteles elfogadni, de nekem már nem lenne bizalmam egy ilyen orvoshoz. Ha van ott több háziorvos is, akkor kérdezz meg másokat is, hogy át tudnának-e venni, nekik ugyan nem kötelező, de ha kevés betege van, akkor sok orvos elfogad. Érdeklődj még a környezetedben is, hogy ki melyik háziorvoshoz jár és mi a véleményük.
2018. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pont így érzem én is. Teljesen bizalmatlan vagyok ezek után. :(

Sok ismerősöm nincs ugyan, mert messziről költöztem, de kérdezősködtem, 2 szimpatikusnak tűnő jelöltem már van.:)

Köszönöm a hozzászólást!

2018. márc. 5. 16:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Én onnan a rendelőből (nem a váróból) megcsörgettem volna.
2018. márc. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Közben megtudtam, hogy tényleg úgy van, hogy 2-3 nappal késöbbre ad egy időpontot, és normálisan nem is vizsgál meg... ez pl. mandulagyulladásnál történt azzal, akitől hallottam...jó lesz nekem másik orvos!!!
2018. márc. 9. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!