Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A Hála pénz az kötelező?

A Hála pénz az kötelező?

Figyelt kérdés

Ha valaki fizeti a TB-t akkor miért kell fizetni az orvosnak hála pénzt?

Magánkórházban természetes hogy fizetni kell ,de állami kórházban ha van TB akkor az emberek miért fizetnek még pluszban a orvosnak hála pénzt?

Akkor minek fizetik a TB-t mért nem mennek el magánkórházba ha annyira fizetni akarnak az orvosnak?

Ha valaki hálákodni akar az miért fizet 50 ezer forintot egy olyan orvosnak aki 25 milliós terepjáróval jár?

Amúgysem illedelmes pénzel hálákodni mért nem vesz a beteg egy bon bont vagy egy csokit vagy bármilyen ajándékot az orvosnak? De azt is megfigyeltem hogy általában szegény egyszerű emberek szoktak fizetni hála pénzt a gazdagok nem fizetnek ,és egyébként a hála pénz nem bűncselekmény?Egyáltalán kitalálta ezt ki?

Vagy ezt a kormány találta ki és ez kötelező?



2018. márc. 11. 07:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem a kormány találta ki, hanem régi rossz hagyomány, és természetesen nem kötelező. Én nem is fizetnék (főleg az utöbbi évek egészégügyi béremelései után), fizettem elég TB-t. Ha valaki követeli, az pedig bűncselemény, és indultak már ezért büntetőeljárások is orvosok ellen.
2018. márc. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem kötelező
2018. márc. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Orvosnak nem kötelező adni
2018. márc. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg akkor szoktak adni, ha vlki elégedett volt
2018. márc. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szocializmusban alakult ki,akkor sem tudták megfizetni az orvosokat,és ugye elterjedt a hálapénz.Azóta sem volt akarat a kiirtására.Nem bűncselekmény,csak akkor ha az orvos kéri előre.Ideje lenne felszámolni,az orvosok egy része nem érdekelt ebben,mert királyi módon él belőle,de nem mindenki ezért is mennek el nyugatra dolgozni az orvosaink.
2018. márc. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Hiába a szocializmus terméke, sajnos még a mai napig lehet hálapénzzel előnyökhöz jutni. Pl. hamarabb megműtenek, alaposabban kivizsgálnak, nagyobb figyelmet kapsz. Természetesen nem kötelező, de pl. ha te azt szeretnéd, hogy a tanársegéd helyett a professzor végezzen el egy rutinműtétet, akkor tejelni kell ezért.

Nekem volt, hogy többször elhalasztották a műtétemet, mert nem fizettem, és a fizetős betegeket elém vették. Természetesen nem hivatalosan vásárolták be magukat elém.

Volt olyan osztály, ahol a professzor kizárólag fizetős betegeket műtött. Bekopogtak hozzá, leperkálták az 50-100 ezret, és 2 nap múlva már műtötték.

Én nem fizettem senkinek, nem választottam orvost, és még a műtét utáni kontrollra se fogadott a doki, úgy megsértődött, hogy nem adtam neki pénzt.

De volt olyan is, hogy nem "fogadott" orvost egy beteg, és órákon át várt a sorára a váróban egyedül, mire az egyik doki szólt egy kezdő orvosnak, hogy lássa már el "ezt a gazdátlan beteget".


Talán egy pár éve kezdte meg a munkát az a generáció, akik nem a hálapénzből akarnak luxus életet élni, de jellemzően még a 2000-es években is a hálapénz miatt választották a jövedelmezőbb szakokat sokan.

Sajnos kell még 20-30-40 év, mire a hálapénzes generáció kihal a szakmából.

Tényleg az látszik, hogyha valaki nem "vesz meg" egy orvost, akkor csak hánykolódik az egészségügyben. Felületesek vele, minél hamarabb próbálják lerázni.


Tehát nem kötelező, de ha szeretnél normális ellátást, és szeretnéd, hogy gördülékenyebben menjenek a dolgok, akkor olajozni kell a gépezetet.


Igen, vannak magánklinikák, privát orvosok, de azok lényegesen drágábbak a hálapénznél. Talán egy jó biztosítással érdemes lehet igénybe venni a magánellátást, de ehhez magas jövedelem kell, ami egy átlagembernek nem elérhető, ezért inkább fizet alkalmanként 50 ezret.

2018. márc. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Leukémiából gyógyultam, közben sikeresen begyűjtöttem egy porckorongsérvet is.

De haematológia, se gerincsebész nincs a kórházban, ahol dolgozom. Szakképzettként meg tudom ítélni, hogy amit kaptam, az a maximum volt szakértelem és hozzáállás tekintetében is. Nem tudták, hogy kolléga vagyok, nem gondoltam fontosnak. És a hat év alatt nem fizettem senkinek... nem éreztem emiatt hátrányt.


Én egy esetben gondolom jogosnak, hogy valaki fizessen, ha az orvos a szabadidejéből áldoz rá.

2018. márc. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%
Egyébként a hálapénz a béremeléssel se fog megszűnni. Mert a beteg ha ad, nem azért ad, mert az orvos keveset keres. Rövidebb várakozást, jobb gyógyszert, minden nap tiszta ágyneműt és friss kötést szeretne. Ez nem bérfüggő. Nálunk az uh-s lányok ingyen vállalták volna, hogy szombatonként dolgoznak, hogy nullára csökkenjen a várólista, de a narancsos kórházvezetés nem engedte meg...
2018. márc. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Nem kötelező, de ha szeretnéd hogy ellásanak és hogy tényleg megkapd az alap ellátást akkor fizetni kell. Van hogy az orvos megmondja előre hogy mennyit kér. Nem hiszem hogy csinálnak veled bármit is hála pénz nélkül. Legalábbis Kelet-M.O-n így működik
2018. márc. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A hálapénz jelenleg legális, nem bűncselekmény. Persze a hálapénz egy utólag fizetett dolog, mint a kocsmában a borravaló, nem pedig egy előre adott összeg annak reményében, hogy az illető valamilyen előnyben részesül emiatt.


Egyébként szerintem a hálapénzt nem érdemes összekeverni azzal, mikor valaki kifejezetten megkér egy orvost, hogy kifejezetten ő végezze el a műtétet.


Te fizeted a TB-t, ebben az van benne, hogy ha bemész az orvoshoz, akkor ellátnak, ill. ha műtétre van szükséged, akkor az egyik doki megcsinálja.

Ha te azt akarod, hogy kifejezetten az xy. operáljon, vagy az xy. vezesse le a szülésed, és ne pedig egy random orvos vagy az ügyeletes, azt azért illik honorálni. Gondolom te sem szívesen túlóráznál ingyen.

2018. márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!