Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nincs Taj biztosítás. Hogyan...

Nincs Taj biztosítás. Hogyan lehet pótolni, mennyit kellhet fizetni visszamenőleg? 40 éves emberről van szó, kb a katonaság alatt volt utoljára. (kb 1996,1997)

Figyelt kérdés

#táj #mennyibe kerül #pótlás #intézés sorrendje
2018. márc. 17. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Rengeteget. Jelenleg havi 7500 körül van, öt éve 6500 körül volt, szóval éves szinten 80-90 ezer forint az utóbbi évekre nézve, a régebbieket nem tudom. Viszont kamatot is számolnak rá.

A NAV-hoz kell bemenni, és kitölteni egy formanyomtatványt, az ügyintéző pedig kiszámolja a pontos összeget. Ekkora összegnél biztosan lehet részletfizetést kérni.

2018. márc. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Számolj 20x80 ezerrel, erre még jönnek a kamatok is meg bírságok.


Olyan 2-3 millió.

2018. márc. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Apeh régen volt most Nav van.

Élő tajkártyához munkaügyi regisztráció kell,utána önkormányzat átvállalja.

Nekem igy van 10 éve élő tajkártyám.

Az adóság meg mende- monda!

Azt a nav mondja meg

2018. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amúgy alanyi jogon "piros" tajkártyával is kap orvosi ellátást.

"Nem csak vészhelyzetit". Igaz a vényköteles gyógyszerek teljes áron válthatók csak!

2018. jún. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Apeh régen volt most Nav van."


Ezt miért írtad?


"Élő tajkártyához munkaügyi regisztráció kell,utána önkormányzat átvállalja."


Már akinek. Törvény vagy kormányrendelet szabályozza, hogy ki helyett fizetik ki - nekem pl. elutasították a kérelmemet 6 évvel ezelőtt, pedig egyetlen forint jövedelmem sem volt a 3 hónap munkanélküli után, viszont volt egy öröklés útján szerzett házrészem a saját lakásomon kívül, ami már kizáró ok. (A házrész azóta is megvan, mivel eladhatatlan, és csak peres úton lehetne megszüntetni a közös tulajdont.) Egy barátnőm meg meg sem próbálta, mert neki meg autó van a nevén...

2018. jún. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Saját,szüleimtől örökölt házam volt.

16.kerület menti településen,ingatlan értéke "8-10" millió.Korszerűsétés ráfért volna.

Párom jövedelme ~120.ezer körül.

Viszont az 1főre eső is "csak" 60ezer.

Igy is álta az önkormányzat.


Igaz,településenként eltérhet.

2018. jún. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És abban a házban laktál?

Mert a kormányrendelet elvileg egységes - bár más területen hallottam már olyan esetről, amikor "kedveztek" az ügyfélnek...

Nekem úgy dereng, hogy az kizáró ok, ha azon kívül is van ingatlana valakinek, amiben lakik. Merthogy az értékesíthető elvileg. Ugyanezen okból "túl sok" az autó is.

2018. jún. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az az ingatlanom volt ,egyben a lakóházam is.Igaz papiron kb 60%a volt az enyém,2014-2017 közt.

Autóm nincs,háztartásba se.

Amúgy ' hivatalból' a munkaügyinek kellene állnia a regisztáltak 'tajkártyáját'

2018. jún. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó, akkor így érthető, neked nem volt "értékesíthető ingatlanod vagy ingóságod", ÉS az egy főre eső jövedelem sem lépte túl a megszabott határt.

Nálam hiába nem volt semmi jövedelem, a másik "feltételt" (nem) teljesítettem. Én akkor nagyon pipa voltam, mert ugye még ha eladható lett volna a házrész, akkor sem azonnal.

Ráadásul előfordulhat olyan is, hogy valaki még 5 éven belül örökölt ingatlant vagy ingatlanrészt, így eladáskor adóznia is kell a bevétel után...

2018. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!