Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvételre vagy szakorvoshoz...

Vérvételre vagy szakorvoshoz ki adhat beutalót?

Figyelt kérdés
Ha egy családban van orvos (nálunk pl nincs, ezért itt kérdezem), ő írhat beutalót, mint ahogy pro familia írhat fel gyógyszert, vagy beutalót (pl vérvételre vagy szakorvoshoz) csak háziorvos írhat?

2018. márc. 27. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos.
2018. márc. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen vérkép kell, mert nekem írt már vérvételre beutalót bőrgyógyász is bőrproblémák miatt, , és fogorvos is műtét előtt. Ha általános vérkép kell, akkor azt általában háziorvos írja fel.
2018. márc. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Addig oké, hogy bármelyik szakorvos írhat vérkép-beutalót, ha indokolt (olyan értékekre kíváncsi, ami a diagnózishoz kell. Pl immunológus nyilván kérhet IgE szintet.

Azért tettem fel a kérdést, mert a gyógyszereknél úgy van, hogy az orvos a családjának (pro familia) írhat fel rengeteg gyógyszert, több félét, mint a betegeinek, talán csak antidepresszánst nem. Azt nem tudom, hogy családtagoknak, ugyanígy pro familia módon írhat-e beutalót szakorvosi rendelésre vagy kérhet-e vérképet.

2018. márc. 27. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!