Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A újszülöttkori sárgaság...

A újszülöttkori sárgaság elkapható?

Figyelt kérdés
Kisbabám 12hetes, es talalkoztunk egy 7hetes újszülöttkori sárgaságos babaval. Az én babám nem sárgult be születése után egyáltalán, míg a 7hetes baba igen, és még most is sárga.

2018. márc. 28. 06:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, egymást fertőzik az újszülöttön...

Pfff.

2018. márc. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem!
2018. márc. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nem, nem kapható el. Mondjuk számomra ez furcsa, mert mikor az én lányom született, ő is besárgult, igaz, éppenhogy csak észrelehetett venni, és nálunk azonnal vitték kékfény alá, mindig visszahozták nekem pár órára és vitték is vissza, ezen kívül még etetni hozták át. A harmadik napon már a két orvos teljesen kétségbe volt esve, hogy egy picit még mindig sárgás, és hogy az mekkora baj, ha minél később "normalizálódik". Szerencsére már másnap reggelre elmúlt a sárgaság. :) Nem vagyok orvos, nem értek hozzá, de számomra hihetetlen, hogy születésétől még 7 hét után is sárga.. Viszont ne aggódj, ez abszolút nem elkapható :)
2018. márc. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
*Azt, hogy számomra hihetetlen nem úgy értem, hogy nem hiszem el neked, hanem úgy, hogy nagyon meglepő :)
2018. márc. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 eszter55 válasza:
Az újszülött kori sárgaság az nem fertőzés következménye, hanem az újszülöttben található nagyobb számú és kissé más vörösvértestek szétesésének látható jele. Nem fertőző és élettani jelenség! Minden újszülött átesik rajta csak vannak akik ezt a már működő enzimei miatt jobban míg mások kissé lassabban dolgozzák fel. [link]
2018. márc. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Számomra is meglepő volt, hogy még 7.heten is sárga, és nem is kicsit, a szeme fehérje is. Mielőtt kiírtam a kérdésemet több weboldalton is olvastam, hogy akár 12hetes koráig is elhúzódhat az újszülöttkori sárgaság.
2018. márc. 28. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!