Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol kezdjem ennek a gyomorprob...

Hol kezdjem ennek a gyomorproblemanak a kivizsgaltatasat? Haziorvosnal maganrendelesen stb?

Figyelt kérdés

Honapok ota fenn all a problema de ritkabban jott elo mostanaban viszont egyre gyakoribb hetente tobbszor is...

Faj a gyomrom. Nem tudnam kulonosebben korul irni egyszeruen FAJ. Ugy fel oraig kellemetlen fajaskent kezdodik ilyen elojelkent aztan rendesen elkezd fajni a leghosszabb ilyen 3-4 oras fajas volt de alt 1-2 oran belul elmulik a rosszabb resze.

Regebben azt hittem h stressz miatt van mert altalaban akkor jott elo ha valami stresszesebb tortent a munkahelyen de manapsag megfigyeltem h akkor jon elo minden kulso ok nelkul ha delutan mar 2 max 3 oraja nem ettem. Pedig minden etkezessel rendesen es egeszsegesen eszek.

Esetleg meg azt tudnam megenliteni hogy vegetarianus vagyok. Hust nem eszek de tojast turot stb igen. Neha halat is. Nem hiszem hogy ez lenne a gond...


2018. márc. 29. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Szerintem sok a gyomorsavad. Lehet reflux vagy Helicobacter pylori fertőzés. Házi orvostól kérj beutalót gasztroenterológiára. Gyomortükrözés lenne a legtutibb, hogy ki derüljön mi a baj.
2018. márc. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fekély is lehet, háziorvoshoz menj, ő ad beutalót, gondolom vérvétel, hasi ultrahang és gasztroenterológus.
2018. márc. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Viszont készülj fel, hogy a gasztróra 2hónap múlvára kapsz időpontot legkorábban, laborra kb másfél hét múlvára, ultrahangra szintén nagyjából 2 hónap.


Ugyanezzel fordultam orvoshoz 3 hete.

Aztán elkezdtem magánban inkább az egészet

2018. márc. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A várakozási idő intézményfüggő. Nekem helyben március közepére adtak volna időpontot még december közepén gasztróra; de amúgy is máshova akartam menni, mert itt pár évvel ezelőtt rögtön tükrözni akartak; szóval nem helybe kértem a beutalót, és így már január végén meg is történt az első konzultáció.

És nem is akart tükrözni a doki, a Helikobacit vérből is ki lehet mutatni, meg egy rakás ételallergiát is. Második alkalommal vittem a leleteket, meg levették a "nyálmintát" a laktózérzékenység-vizsgálathoz, egyelőre ennyi.


Nekem is volt néhányszor ilyesmi gyomorgörcsöm, azért kellett mennem a gasztróra régen is, de mindkét alkalommal szedtem savcsökkentőt pár napig vagy hétig, és aztán évekre el is múlt.

2018. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2018. márc. 29. 23:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!