Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvosok! Az üres vényt (vénytö...

Orvosok! Az üres vényt (vénytömböt) hol veszitek, honnan rendelitek?

Figyelt kérdés
Úgy lehet kapni, mint írószerboltban az egészségügyi kiskönyvet, vagy csak névre szólóan, orvosként lehet rendelni? Elvégre orvosi pecsét nélkül hiába vesz akárki vényt, nem árt vele senkinek..

2018. márc. 31. 16:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

Biztos, hogy nem kapható írószerboltban. Mit akarsz vele kezdeni? Pecsétet mindenki tud gyártani, remélem, nem akarsz hamisítani, mert nagyon megütheted a bokádat!


Ezt csak azért írom, mert ha orvos lennél, akkor tudnád...

2018. márc. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

... tudnád, hogy kell beszerezni.


1. voltam.

2018. márc. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem akarok receptet hamisítani, nyugi... Csak feltettem egy kérdést, amire kíváncsi vagyok, ennyi.

A pecsét hamisítás meg nem olyan egyszerű, mint hiszed....

2018. márc. 31. 17:02
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Ok, értem. De ide orvosok ritkán járnak.
2018. márc. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az OEP-től lehet az erre rendszeresített nyomtatványon.


[link]

[link]


Névre szólóan, pecsétszámmal. A recepteket ők nyomtatják ki és postázzák.

2018. márc. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

És pontosan mi a különbség a "nem finanszírozott egészségügyi szolgáltató orvosa" és a "finanszírozott egészségügyi szolgáltató orvosa" között? Vagy ha egy közkórházban dolgozó szakorvos a gyerekének akar felírni gyógyszert (pro familia), akkor rendelnie kell a "nem finanszírozott egészségügyi szolgáltató orvosa, valamint pro familia jogcímen rendelő orvos" típusból külön vényt?

2018. márc. 31. 18:30
 7/16 anonim ***** válasza:
Pontosan. Külön receptet használsz az állami kórházban (ha egyszerre több helyen dolgozol, akkor talán még azokat is külön, mivel a recvepten fel van tüntetve a munkahely neve is, bár engem ez nem érint), a magánrendelésen (ez lenne a nem finanszírozott, ezen szerintem a cég neve is szerepel, ahol dolgozol), és van pro familia is (ezen csak a te neved és pecsétszámod szerepel, meg az is, hogy "PRO FAMILIA".
2018. márc. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát ha a családjának vagy magánrendelésen akar felírni, akkor a nem finanszírozottból kell, és ott beikszeli, hogy pro familia vagy nem finanszírozott (mert ezt ugye egy lapon lehet rendelni), a többit meg értelemszerűen kitölti... Ha meg a kórházban a betegeinek akar, akkor a finanszírozottból rendel.
2018. márc. 31. 18:37
 9/16 A kérdező kommentje:

Azt esetleg nem tudod, hogy pro familia kinek írhatnak fel? Férj, feleség, bejegyzett élettárs (azonos nemű), fel- és lemenő ág? Vagy erre mi a szabály? Illetve, hogy pro familia mit írhat fel egy orvos? Gondolom, ilyenkor nem számít, hogy épp elvégezte az orvosit, vagy már szakorvos (ha családnak ír fel). Mert úgy tudom, hogy sokkal több mindent, mint a betegeinek, de nyilván itt is van valami szabály.

Ha nem tudod, nem gond, csak gondoltam, megkérdezem.

Köszi az eddigit is! :)

2018. márc. 31. 18:42
 10/16 anonim ***** válasza:

„Tehát ha a családjának vagy magánrendelésen akar felírni, akkor a nem finanszírozottból kell”

Igen.


„és ott beikszeli, hogy pro familia vagy nem finanszírozott (mert ezt ugye egy lapon lehet rendelni), a többit meg értelemszerűen kitölti...”

Először rendel hozzá receptet, és aztán arra írja fel.


„Ha meg a kórházban a betegeinek akar, akkor a finanszírozottból rendel.”

Igen. Ehhez is előre kell receptet rendelnie, és arra írja fel.


„Azt esetleg nem tudod, hogy pro familia kinek írhatnak fel? Férj, feleség, bejegyzett élettárs (azonos nemű), fel- és lemenő ág? Vagy erre mi a szabály?”

Elvileg bármilyen rokonnak vagy azonos lakcímen lakó családtagnak (akár barát/barátnő is, d eleht, hogy a patikus rákérdez). De hallottam olyanról, aki nem rokonnak írt fel, a gyógyszertárban megkérdezték, hogy milyen rokoni kapcsolatban állnak, mondta h nem rokon, de azárt megkapta a gyógyszert. Azt nem tudom, mi a pontos szabály.


„Illetve, hogy pro familia mit írhat fel egy orvos?”

Bármit, ami nem kifejezetten szakorvosi privilégium vagy ami nem külön engedélyköteles (de bizonyos esetekben azokat is felírhatja pro familia, ha van rá javaslat). Hogy mi tartozik ide, az adott gyógyszerre a neten rákeresve kiderül. És általában „normatív” támogatásra lehet felírni pro familia. Olyanok is vannak, amiket szakorvosi javaslattal még olcsóbban is felírhatna, akár közgyógyra.

2018. márc. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!