Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehetséges e hogy 18 éves...

Lehetséges e hogy 18 éves létemre 208/178 as vérnyomásom van (60 pulzus), esetleg csak félremérhettem?

Figyelt kérdés
A vérnyomásmérő ennyit írt ki nekem szédültem, zsibbadt a fejem jobb oldala, rövid ideig nagyon enyhe hányingerem volt. Pár percre rá 111/82 (78 pulzus) at mértem. Van okom aggódni a 208/178 as méréstől vagy csak félremérhettem?

2018. máj. 3. 00:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez olyan durva,hogy valami nem stimmel a vérnyomás mérőddel (én is mértem ilyet,miután a gyerekek játszottak vele,de aztán magához tért + elemet is cseréltem benne)... méregesd szépen rendszeresen és ha nem okés akkor menj orvoshoz.
2018. máj. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Sztem azzal jobb esetben is a kórházban lennél...
2018. máj. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jó a mérő akkor is lehetséges de az már betegség. Felteszem, hogy nyugalmi állapotban mérted. Oka több féle is lehet, kivizsgálást igényel
2018. máj. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szamo77db ***** válasza:
54%
Ez rettenetesen magas. Keresd fel a háziorvosodat!
2018. máj. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az rossz vérnyomásmérő, nekem a miénk például időnként 180 körüli pulzust ír ki, mikor max 70 körül van.
2018. máj. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek 16 évesen volt magas vérnyomása 170 körül és tartósan. Ő is hasonló tünetekre panaszkodott mint te, és elment vele orvoshoz, ott felírtak neki gyógyszert és ahhoz adagolást, és mivel szépen levitte pár nap alatt, és beállt neki egy jó érték így azóta folyamatosan szednie kell. Hozzáteszem nincs elhízva, sportolt is rendszeresen, egyszerűen őt is elérte a népbetegség és mivel a családjában mindenkinek magas így ő neki is ez lett. De mondta hogy 12-13 évesen is magasabb volt a kelleténél de arra még azt mondták hogy belefér és 16 éves koráig bírta.
2018. máj. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kórházban dolgozom...a digitális rr mérő tud extrém baromságokat mérni...ezért mi már nem is használhatjuk...én eddig csak strokes betegnél láttam 200 feletti vérnyomást...nem gondolom hogy annyi lett volna a vérnyomásod...pláne ha utána 110 es volt...akkor már le lennél bénulva
2018. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!