Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen hogyan történhet, meg...

Ilyen hogyan történhet, meg mint itt olvastam, hogy lekötöznek egy eszméletlen beteget?

Figyelt kérdés

Idézet: itt olvastam


"Akkor elsőkézből:


a városban lettem rosszul, nem is emlékszem rá, hogy bevittek.

A sürgősségin ébredtem, LEKÖTÖZVE, a két lábam, két kezem. Nagyon flegmák voltak velem, mondtam jól vagyok, csak a wc-re hadd menjek ki stb. Nem volt infúzió bekötve, semmi.

Ekkor közölték, hogy katéter lesz, meg addig hisztizek és visznek a pszichiátriára. Végül már sírtam, egy nővér megszánt, de bent volt velem. De utána úhra lekötözték a kezem. Telefonomat, táskámat elvették még a mentőben és nem adták vissza.

Ekkor besokaltam és közöltem, hogy mivel elmúltam 18, hazanegyek, velem így nem tesznek, nem bűnöző vagyok.

Itt jött a következő bökkenő:

mivel eszméletlenül hoztak be, nemtehetem meg. Meg az egyik nővér flegmán, hogy alig múlt 18, de már jogai vannak.

Na itt akkor a telefonomat követeltem és a szúleimet akartam felhivatni. Megtagadták. Majd órákkal később odaértek és nekik kiadtak. A schluss poén, hogy elloptak 9.000 forintomat a táskámból. Amiről persze semmit sem tudtak...


Lázas voltam, összecsuklottam az utcán. A bank biztonság is őre hívta a mentőket.

Én ekkor megfogadtam, hogy többet Magyarország on nem megyek kórházba... Szülni se óhajtok itthon...


2015. június, Zalaegerszegi kórház, Sürgősségi ambulancia


Ez a protokoll, pedig én próbáltam normális lenni. Azóta egyszer rosszul lettem az utcán, a vesémmel vannak gondok, de nem voltam hajlandó bemenni.


Sajnos ez a protokoll. Amikor sírt, hogy nincsenek-e nekik gyerekeik, akkor a főnövér ugyanúgy ordítozott... Egy embert hatottam meg.


Magyarország, első kézből, nekem ezek után ne mondja valaki is, hogy rendben van az egészségügy."


2018. máj. 13. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"a városban lettem rosszul, nem is emlékszem rá, hogy bevittek"


na, én akkor kezdem ezzel és itt be is fejezem. A beteg semmire sem emlékszik, akkor valószínűleg arra sem, hogy tombolt, bömbölt, agresszív volt, kiszámíthatatlan. Hát ki az aki bizalmat szavaz neki, miután felébred ?!

2018. máj. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én ráírtam a csajra, ez volt az egyik ok amiért regisztráltam, eddig csak olvasgattam.


Elmondták neki, hogy hogyan vitték be. A mentőre nem emlékszik. Ott volt vele az egyik osztálytársa, ő mondta, hogy összeesett és eszméletlen volt. Szó sem volt tombolásról, meg ilyenek...


De mi az, hogy még a telefonját is leveszik????

2018. máj. 13. 22:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

És az osztálytársnő miért nem ment akkor vele, miért nem kísérte el őt a mentőautóban, vagy miért nem ment utánuk, vagy értesítette azon nyomban a szülőket, hozzátartozókat, miért nem várakozott vele a sbo-n miután kitették a mentősök ?


Az értékek nem maradhatnak egy eszméletlen betegnél. Jártál már sürgősségin (?) mint az sztk kb..

2018. máj. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na erre nem tudom a választ, érdekes.
2018. máj. 13. 22:23
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Ismerősöm idős beteg, és kórházba kellett vinni mentővel. A táskájából eltűnt 10.000 Ft. No komment
2018. máj. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Az anyám füléből meg eltűnt az arany fülbevalója, amit 2 napig a nővéreken keresett. Én szedtem ki a nővér jelenlétében (az sbo-n) és vittem haza.
2018. máj. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazán hasznos volt utolsó az a válasz!!!

Lehet a mentősök loptak, nem tudom. De azt kevésbé tudom elképzelni, mint ott a nővéreket!

2018. máj. 13. 22:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szarkák vannak mindenhol, nem arról van szó, az eü-ben is. De sokszor beszélnek az emberek tücsköt bogarat, össze vissza.
2018. máj. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Az igaz lehet sajnos, hogy meglopták, de hogy csak úgy lekötözik "ok nélkül" és nem engedik el, nem telefonálhat, ilyen nincs. Nővér voltam, a családban van még 4 ápolónő, egyikünk sem gondolja, hogy ez valós történet.
2018. máj. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%

Valszeg szétitta magát, agresszív volt, tombolt, persze, hogy korlátozzák a mozgásában, ne tegyen kárt másban, csak erről ugye fingja sincs, vagy azt már elhallgatja.


Voltam pszichiátrián, nem is egyszer (gyakorlat, zárt osztály is) és hacsak nem ön-közveszélyes az ember, NEM kötözik le - de még akkor is nagyon indokolt esetben.

2018. máj. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!