Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel után lilás folt,...

Vérvétel után lilás folt, dagadás, fájdalom, hibáztak?

Figyelt kérdés
Anyukámnak ma allergia tesztje volt miután vettek vérd és letapasztották, mondták csak pár óra múlva veheti le, mondta nekem , hogy be van dagadva meg nem tudja hajlitani mert fáj, most levette és ilyen pirosos lilás nem tudom mi van a vérvétel helyén, ez megtörténhet vagy hibáztak amikor vették a vért? El menjünk vele orvoshoz?

2018. jún. 5. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vérvétel után szoktak adni egy darab vattát, hogy szorítsd a szúrás helyére. Ha túl hamar veszed el onnan (legalább 10 percig kell odaszorítani), akkor történik ilyen. Vér ment a szövetek közé. Fel fog szívódni magától.
2018. jún. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló válasza abban az esetben igaz, ha anyádnak nincsen semmiféle vérzési/véralvadási rendellenessége, ami lehet gyógyszer mellékhatás is. Ilyen esetekben a szövetek közé folyt vér nehezebben alvad meg ill. a szúrcsatorna nehezebben zárul. Ha a véna sok zsírszövetbe van beágyazva, akkor a szúrásnál technikai nehézség is felléphet.
2018. jún. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer egy diónyi csomó lett a vérvétel után, azt Biztosan nem szorítottam 7 percig a vérvétel után és hogy borogassam, pár napig nekem is lila volt.
2018. jún. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szenes43 ***** válasza:
55%
Attól is függ ki veszi le a vért,de általában a laboros hölgyek már a százezrediknél tartanak tehát láttak mindenféle vénát. Nekem is megkékül a szúrásnál de em problémázok rajta. Az erek állapotától is függ,kinek jobb állapotban vannak míg másnak kevésbé.
2018. jún. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Borogattam és elmúlt simán 2 nap alatt, de 2 hétig különböző színekben játszott a vérvétel helye.
2019. aug. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!