Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik az a szakorvos, aki a...

Melyik az a szakorvos, aki a térddel, térd ízülettel foglalkozik?

Figyelt kérdés

2018. jún. 19. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ortopédus
2018. jún. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tele van a t@köm, mivel reumatológus, ortopédus, traumatológus ezek mind szóba jöhetnek.


Köszi a választ!

2018. jún. 20. 00:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Traumatológushoz akkor kell menni, ha trauma érte a térdet.

Az ortopédus megállapítja, mi baja van, szükség esetén elküld röntgenre vagy más vizsgálatra, ha reumatikus eredetű a baj, akkor továbbküld a reumatológiára. A reumatológus felír fizioterápiás kezeléseket, súlyos gyulladás esetén szteroid injekciót ad be.

2018. jún. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Térdorvos bácsi
2018. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ortopédia és reumatológia beutaló köteles, traumatológia nem. Ha magán orvoshoz megyek pl. ortopédiára, mert (normális segítség híján) szerintem az lesz a nyerő az tovább küldhet máshová szükség esetén nem? Igaz drága lesz és még nem is biztos, hogy ott is mondanak valami használhatót.

20 éves vagyok nem voltam ezek közül még egynél sem. Őszintén szólva még a házi orvost is csak messziről kerülgettem, de azt amit nála tapasztaltam az felháborított a nesze semmi fogd meg jól stílus, enyhe beszólógatások, nem úgy van ahogy képzelem. Nem képzelem sehogy se, fogalmam sincs mitől alakulhatott ki a problémám csak találgatok, próbálok támpontot adni. Teljesen tanácstalanul mentem a segítségért, ráadásul úgy, hogy fogalmam sincs az egészségügyi szokásokról. Hát az lett az egészből, hogy még mindig csak ülök a problémán, mert tartok az orvosoktól és nehezen igazodok ki ebben az egészségügyi világban. Azt azért sikerült leszűrni, hogy korrupt az egész rendszer és remélem soha nem kerülök, olyan helyzetbe, hogy komolyan (most is komoly) segítségre legyen szükségem. Bár valószínűleg a jobb térdem csak rosszabbodni fog.

2018. jún. 21. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!