Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki volt már bronchoscopián...

Aki volt már bronchoscopián leírná a tapasztalatait? Hogyan zajlik a vizsgálat, mennyi idő körülbelül? Mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés

2018. jún. 30. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikor végzik el ?
2018. szept. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van érzéstelenítés ?
2018. szept. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugye tükrözés?
2018. szept. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kollár Györgyi válasza:
Sziasztok, nekem tegnap volt bronchoszkópia vizsgálatom a Korányiban. Nagyon féltem tőle. Az orvosom javaslatára nem kértem altatást, helyi érzéstelenítéssel végezték. Megírom a tapasztalatomat, hátha segít valakinek. Az érzéstelenítés nagyon kellemetlen, mert szinte le kell tüdőzni az érzéstelenítőt és ettől erős a köhögési inger. A vizsgálat nagyon rövid és tényleg nem leányálom, de ki lehet bírni. Kaptam oxigént is az orromba, tudtam jól lélegezni és folyamatosan mondják is, hogy mit csinálj, hogyan lélegezz, mindamellett figyelik a vérnyomást. Tényleg kellemetlen folyton köhögnöm kellett, köhögési inger nagyon erős, de nem tart sokáig, ki lehet bírni. A tegnapi vizsgálaton résztvevők nagyja altatásban kérte, az nem annyira rossz biztosan, de valamiért az én orvosom a helyi érzéstelenítést javasolta. Utána az érzéstelenítés elég gyorsan kiment a szervezetemből, és nem fájt semmim. Fájdalmat a vizsgálat során sem éreztem, tényleg csak a köhögési inger rossz, hörögtem is és vártam, hogy vége legyen. Végül is kibírható. A vizsgálat után 3 óra múlva már tudtam kortyonként óvatosan inni és kicsit később már ettem is. Remélem tudtam segíteni a tapasztalatommal.
2022. jún. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kései Sirató ***** válasza:

Az érzéstelenítő a torokba rettenetes, fulladás érzéssel jár. Kihúzták a nyelvem és 9-szer fújtak be, 6-szor mondani kellet közben, hogy Á, 3-szor azt, hogy E. Borzalmas rossz.

A vizsgálat közben letakarták a szemem. alig kaptam levegőt.

Nekem idegentest miatt volt, azaz félrenyelés miatt.

Utána hörögve, fuldokolva köhögtem sokat, rengeteg váladék jött fel, elhasználtam kb 70 zsebkendőt. Amikor felálltam szédültem, visszaültettek.

Az érzéstelenítés 3 óra alatt ment ki, az alatt nagyon rosszul kaptam a levegőt, Nyilván feldagadt az érzéstelenítéstől a torkom és azért. És nem tudtam órákig csak suttogva beszélni.

febr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!