Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvételen kérhetem, hogy...

Vérvételen kérhetem, hogy olyan dolgot is nézzenek, amit a szakorvos nem kért?

Figyelt kérdés

A kardiológus csak pár dolgot írt fel a beutalóra és én elfelejtettem szólni, hogy koleszterint is szeretnék nézetni mert az utóbbi két alkalommal magas volt. Mostanában egy vérvétel is körülményes már, örülnék ha nem kellene emiatt visszamennem ismét..

Egyébként találkozott már valaki azzal a jelenséggel, hogy a normál 5,2 feletti, (6,1....) koleszterinjére legyintett minden orvosa és nem javasoltak semmit, hogy kicsit csökkentsük?

Tudom, hogy ők tudják jobban a dolgot de aggasztó, hogy rossz az érték, de senkit nem érdekel. A két eredmény között eltelt 9 hónap.

Azóta próbáltam változtatni az étrendemen, a második alkalom után már komolyan vettem a dolgot és szeretném megtudni, hol tartok. Amennyiben ez is rossz lesz, lobbizok a háziorvosnál, hogy adjon tanácsot.

(Kardiológián nem találtak semmilyen eltérést)



2018. júl. 8. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak összekoleszteribt néztek? HDL-t és LDL-t nem? Mert ha a HDL emelkedett,akkor az nemhogy rossz, de egyenesen előnyös.

Egyébként nem tudsz utólag olyan vizsgálatot kérni, amelyet az orvos nem vezetett rá a kérőlapra. Szóval nem.

2018. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor kérheted, ha az adott laborban van lehetőség privát mérésre, azaz amit magad kifizetsz.

Nálunk ez így működik, tehát amikor a házi orvos megírja a beutalót teljes laborra, egyidejűleg kérek még pár vizsgálatot, mert én sem szeretem, ha szurkálnak, viszont sajnos kell ez a folyamatos ellenőrzés, amit a TB-s orvosok nem szoktak komolyan venni. (Sajnos közel sem biztos, hogy "ők tudják jobban"; túlságosan is hajlamos arra a többség, hogy ha csak egy kicsivel tér el az érték a normálistól, akkor legyintsen rá. Holott egyes betegségek esetén még a jelenlegi referenciatartomány is túl tág, pedig már szűkítették is a közelmúltban.)


Szóval lehet, csak pénz kérdése.

Ha viszont nincs erre lehetőség, akkor mehetsz privát laborba is.

2018. júl. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem odaadta a beutalót, én meg otthon beixeltem a még üres kockákat, aztán azzal mentem, ennyi...
2018. júl. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is beikszeltem még egy párat, bár ha nem tudod mi mit jelent akkor lebukhatsz.Bízz az orvosokban tudják mit csinálnak.
2018. júl. 9. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem ikszelős, hanem konkrétan ráírt 3-4 dolgot és kinyomtatta.

Egyébként kaptam egy üzenetet, amiben azt írta valaki, hogy a koleszterinszint emelkedésének a falósejtekhez van köze, és akár daganatot is jelezhet. Ennek mennyi lehet a valóságalapja?

2018. júl. 9. 11:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de szerintem az emelkedett koleszterinhez a daganatnak annyi köze van kb, mint a falósejteknek a trójaiakhoz...
2018. júl. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ikszelgetés plusz kiadást jelent. Ha a dokid rájön, kapsz még két szurit a fenekedbe...
2018. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy plusz kiadás, de ha csak úgy odaállítok a dokihoz, hogy megelőzés vagy kontroll gyanánt szeretnék vérvételt "csak úgy", akkor alighanem gumiszobába zárat. Szóval, ha már egyszer menni kell, akkor legyen értelme.
2018. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!