Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen szakrendelésre kérjek...

Milyen szakrendelésre kérjek beutalót, ha azt akarom (szeretném) megtudni, hogy melyik hormonom csinálja a fokozott izzadást?

Figyelt kérdés
Nem banya kór, mert már 16 éve is találkoztam magamon azzal, hogy úgy nézek ki mintha fejen burítottak volna egy vödör vízzel, kezdem unni, rohadtul kellemetlen.

2018. júl. 10. 14:46
 1/5 A kérdező kommentje:
*Kb. az a szitu, hogy édes mindegy, hogy nagykabátba közlekedek + 60 fokba nyáron, vagy rövid ujjúban.
2018. júl. 10. 14:50
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Majd a doki eldönti, milyen vizsgálatokra vagy milyen orvosokhoz küld tovább. A fokozott izzadás inkább idegi probléma, mint hormonális.
2018. júl. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos lehet idegi, ahhoz nem értek; de pajzsmirigy-rendellenesség is okozhatja, azt tudom.

Úgyhogy elvileg endokrinológushoz kellene menni. De valószínűleg úgyis csak TSH-t méretne elsőre, azt meg a házi orvos is tud.

Szóval szerintem először a házi dokitól kérj egy laborbeutalót (teljes vérkép plusz TSH), egyidejűleg egy beutalót az endokrinológiára is, mert úgyis elég hosszú a várólista.

2018. júl. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez egy ideg miatt van. Én úgy tudom, hogy ezt csak azzal az ideg átvágásával lehet megoldani, az összes többi kezelés csak addig hat, amíg tart.
2018. júl. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A pajzsmirigyhormonok jók, soha nincs eltérés.


Nem lehet idegi, mert ősszel, télen, hideg időben nem tapasztalom

2018. júl. 11. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!