Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha beutalnak a pszichiátriára,...

Ha beutalnak a pszichiátriára, köteles vagyok bemenni? És ott mit csinálnak velem?

Figyelt kérdés
Az öngyilkos-jelölteket beszokták utalni, de nem tudom hogy ez azt jelenti-e hogy kényszerzubbonyban becipelnek, vagy magam dönthetek bemegyek-e. És amúgy ott milyen az ellátás, begyógyszereznek aztán annyi, fekszek egész nap önkívületben?
2008. nov. 1. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Rólad van szo ? Mert akkor ha ennyit tudsz kérdezösködni / végül is jogosan / mérlegelhetnéd magadba mért akarsz meghalni !!! Van -e értelme ujra kezdeni, mint ahogy több embernek sikerült már, te mér nem probálod ezt az utat? miért akarsz zubbonyba, zártszobába élni, van elég eszed, mint ahogy látom, mert értelmesen kérdezel, figyelj!!! Nem jobb otthon internetezni ??, ....stb... mint hogy oda kerülj ?

Amugy nem raknak kényszerzubbonyba, csak ha másra is ártalmas vagy... inkább bizz magadba, menny el és gyogyulj meg, ott segitenek !!!

2008. nov. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a csodálatos közhelyeket és hogy válaszoltál a kérdésemre. Úgy bírom az ilyet. Senkinek semmi köze ahhoz ha én öngyilkos akarok lenni... Én csak az intézményről kérdeztem. Áhhh...
2008. nov. 1. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nem kötelezhetnek, hacsak nem vagy ön-, de leginkább közveszélyes. Egyáltalán "ottalvósra" utaltak be, vagy csak a gyógyszerek miatt kell felkeresni a pszichiátert?
2008. nov. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem utaltak be, mert azt hazudtam, hogy véletlen vágtam meg magam (csakmert a mentősök mondták, hogyha bevallom h öngyilkos akartam lenni, akkor beutalnak...de csak ennyit tudok). Azért kérdeztem mert ha esetleg megint megtenném, akkor már nem hinnék el hogy véletlen volt és nem tudom pontosan hova utalnak/visznek/mit csinálnak egy öngyi-jelölttel iylen esetben...
2008. nov. 2. 17:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Valóban úgy van, hogy csak akkor kötelezhetnek (vagyis visznek...), ha ön-és közveszélyes vagy. Ha erről nincs szó, akkor magad döntheted el, befekszel-e, és ha igen, akkor is szabadon távozhatsz. A szükséges gyógyszereket megkapod a kórházban napi 3 alkalommal, pszichoterápiás foglalkozásokaon kell részt venned, és heverészel a kórteremben, vagy sétálgatsz az udvaron. Csak a nagyon súlyos esetekben alkalmaznak olyan kezelést, ami "kiüt".
2008. nov. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb lenne, ha bemennél.. Nem cipelnek be, és nem gyógyszereznek be önkívületig.
2008. nov. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!