Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Budapesten milyen jó nevű...

Budapesten milyen jó nevű kórházak, klinikák vannak a SE Klinikáin kívül?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert jelenleg az egyik vidéki orvosin tanulok és valami normálisabb budapesti kh-ba/klinikára szeretnék majd menni rezidensnek (pl nem a hírhedt “déltepsibe”), viszont a SE klinikáin nyilván ugyanaz van, mint a PTE, SZTE és DE klinikákon, a “saját kutyájuk kölykét” részesítik előnyben. Ami érthető is egyébként.

2018. júl. 16. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Hagyjuk az SE-t, jó?


Attól, mert SOTE, marhára "nem jó", és a Szent Imre vagy Kék golyó, esetleg pl. Bajcsy kórház jóval szebb és modernebb, mint a Klinikák közül bármelyik :D

2018. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem a szépségre értettem. De nekem SOTE-s ismerős mondta, hogy oda SOTE-ról is csak azt veszik fel, aki TDK-sként már bedolgozta magát, tehát nem is az egyetem helyszíne a döntő, hanem az ismertség. Illetve OTDK első hely bármelyik orvosisnak nagyon megdobja az esélyeit, hogy felvegyék.
2018. júl. 16. 13:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez meg kamu, vrosi legenda.


BÁRKIT felvesznek, ha szakképzettségben ott van.


És NEM szépségére értettem, hanem hogy lepukkant :)

2018. júl. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyilván szakképzettségben ott kell lenni. De attól, hogy nyilván egy PTE, SZTE vagy DE diplomás orvos is lehet ugyanolyan jó vagy akár jobb orvos is, mint egy SOTE-s (és fordítva is), attól még egy egyetemi klinikán logikus, hogy az "általuk kitermelt" orvosokat részesítik előnyben, főleg, aki TDK-zott az adott helyen vagy valamilyen formában pl segédápolóként dolgozott ott és ismerik, és nem a vadidegent fogják helyette felvenni. Vagy nem tudom, hogy működik ez a gyakorlatban, én ezt hallottam.
2018. júl. 17. 14:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont most voltam a "déltepsiben" én is azt hittem rossz kórház de nem az.Szép modern az épülete belül. Az ápolók,orvosok is kedvesek senki se így írta le azt hittem tényleg rossz de higyj nekem nem az én nagyon megszerettem :D De voltam még a Szent Lászlóban és az Istvánban is itt már vegyesek voltak a tapasztalataim de ezek se rosszak voltak osztályok amik tetszettek és kedvesek voltak de volt olyan is ahol parasztok.De végülis mind a hármat szerettem.De a dél-pestiben minden osztályon csak pozitív tapasztalatom volt. Ha majd rezidens leszek nagyon fogok vacilálni a Dél-pesti és az István között.

Bajcsy nem tetszett.

2018. júl. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy nem értem... Mert az hallottam, amit leírtam, de múltkor pl megnéztem a Városmajori Szívklinika munkatársait, és több PTE, SZTE és DE diplomás orvos van. Rezidensek, adjunktusok, főorvosok stb. Tehát nagy beosztásban is. Meg pl a Sasszemklinika vezető főorvosnője is Pécsett végzett. Nem tudom... Vagy a mendemondák ellenére, ha a tudás megvan, akkor ugyanolyan lehetőségek vannak mind a 4 orvosi diplomával Budapesten is?
2018. júl. 20. 08:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy ugyanolyanok. Nalunk is a 2 uj orvos pl SZOTEs. Az egyik sebész a másik gyerekinfektologus.
2018. júl. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!