Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az UH illetve Flector géles...

Az UH illetve Flector géles sonophoresis az ugyanaz?

Figyelt kérdés

Mert az egyik orvos azt mondja, hogy igen, a másik meg nem. A fizioterápián az volt, hogy megkaptam a Flectoros UH-t, aztán azt az áramos elektródás cuccot is, ami "csípkedi" a térded. Aztán rákérdeztem az asszisztensnél, hogy a főorvos hogy gondolta, mert ugye a 2 egymás mellé van írva a lapomon, az meg CSAK UH-t mondott. Most ők nem tudják, hogy mi micsoda vagy hogy van ez?


Tavaly is ugyanígy volt kiírva, hogy 10xUH + 10 Flector géles sonophoresis, akkor csak az UH-t adták. Most máshogy gondolták a fizion.



2018. júl. 30. 13:22
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Leírva ugyanaz. Az a lényege, hogy UH kezeléssel visznek be a szervezetbe bőrön át Flectort. De ez úgy van, hogy az orvos sokszor nem tudja mit ír fel, nincsenek képben. Elmész és ott a fizión majd tudják mi kell neked.
2018. júl. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy főorvos írta fel, csaknem hülye. A fizion mondja mindenki másképpen, meg mivel a doki nem volt, csak szerdánként van, az egyik asszisztenst kérdeztem meg, hogy mire gondolhatott..a fizios nő aki most kezel, az mondta, hogy nem ugyanaz, csak a lényege, hogy jobban bejuttatja a kenőcsöt. Csak az egyik UH-val , a másik az áramos cuccal, tehát teljesen más a kettő.
2018. júl. 31. 12:27
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azért írtam, hogy az a biztos, amit a fizión mondanak.
2018. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Látom jó régi kérdés de hátha hiánypótló a válaszom fizioterápiás asszisztensként.


Az nekem most nem tiszta hogy melyik orvos írta fel a kezelest.


Ultrahang+flector= sonophoresis


Elektromos kezeles+flector= iontophoresis


Ez olyan igaz mint a halál.


Ha az orvos úgy írta fel ahogy te leirtad "10xuh + 10 flector geles sonophoresis az azt jelenti hogy a fizios asszisztens kitalalta az orvos gondolatat amit ő nem tudott megfogalmazni.

Mert az orvos azt akarta felirni amit az asszisztens csinált csak nem volt tisztában vele az orvos hogy az áram+gyógyszer kombo iontophoresis és nem sonophoresis.

Én is találkoztam már ezzel a hibával.

2022. júl. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!