Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérplazma adásról vélemények?

Vérplazma adásról vélemények?

Figyelt kérdés
Tényleg aprópénz, amit a donor kap, ahhoz képest, amennyit nyerészkednek rajta?

2018. júl. 31. 21:00
 1/10 Miss Endzsi ***** válasza:
67%
Jó hogy, különben nem érné meg.
2018. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Itt mindig ugyanaz az ember írja ki a kérdést? Naponta van egy plazmás kérdés, gyanúsan sok ez a többi témához képest.
2018. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Miss Endzsi ***** válasza:
24%
Mindenki izgul valamire:'D
2018. aug. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

A kormány még ezt az aprópénzt is lentebb akarja vitetni, mert akkor az emberek inkább plazmát adni mennek véradás helyett. Amiért meg egy fillér se jár.

A gyógyszercégek drága gyógyszereket állítanak elő belőle milliárdos tételben.

2018. szept. 6. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
63%

Nekem az a véleményem, hogy nem jön be. Alapból ellene voltam, de egyszer úgy hozta az élet, hogy nagyon kellett egy kis pénz, így elmentem. Nem volt olyan buli, mint amilyennek beállították. Fájt a szúrás és a kivétel is. Sőt közben is, mert a sóoldattal kevert vérem nagyon csípte a vénámat. Volt egy tv előttem, volt wifi, ingyen víz, meg utólag kaptam rétest, banánt meg csokit, mindenki kedves volt és volt légkodni. Na igen, a légkondi. Amúgy is fázós vagyok, de a 45 perc alatt, amíg feküdtem a széken azt hittem mindjárt megfagyok, pedig betakartak. Azt hittem a karom mindjárt jéggé válik és letörik mivel a sóoldat is a véremhez képest nagyon hideg volt. Az alkalmasságiért meg a plazmaadásért 9000 forintot kaptam, de nem biztos, hogy leközelebb is megyek. Főleg, hogy ez 4 napja történt, de a seb még mindig megvan és megfáztam. Bár az lehet nem a konkrét plazmaadástól, hanem a légkonditól, de nem örülök kifejezetten neki.

Igen, apró pénzt kapunk, de van olyan ismerősöm, aki hetente megy, mert neki megér 1 óra tű a karjában 4000 forintot. Nem lebeszélni akarlak, csak elmondtam a tapasztalataim, de gondold végig, hogy megéri-e neked.

2018. szept. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nagyon hisztis vagy, elozo valaszolo.

Minimum az elso alkalomra megeri sztem elmennie az embernek, 9000 ft-ert ez kb semmi.

Persze hogy apropenz a nyereseghez kepest, van vagy 6 nover aki benn van meg egy orvos, akit kifizetnek, a felszerelesek, azoknak karbantartasa, altalaban a rendezett kornyezet stb.

Es kapsz is 5K-t erte, tippelj mennyit erhet nekik egy tasak plazma. Sztem legalabb 30 rongyért adják el darabjat, de inkabb bele sem gondolok, ennek a teteje a csillagos ég.


Nyilvan kellemetlen a tűszúrás (mire számítottál?), meg az is, amikor kihúzzák, de az, hogy csíp a sóoldattal kevert vér az már nem igazán igaz, sokkal inkább pszichoszomatikus.

Az a sooldat nincs egy szazalekos... izotoniasnak kell lennie a megfelelo pufferrendszerek mellett, semmit nem erezhetsz mellette.

Ha erzel valamit bearamlaskor, akkor az a nyomásváltozás, hogy feszul a venad, nem az, hogy csipi a cucc a venadat.

For the record: a vered ugyanolyan koncentraciójú sóoldat, mint amit belédfecskendeznek ott. Szóval hacsak nem csípi a véred a vénádat, ez sem fogja.

Nekem a legnagyobb bajom a légkondi, de azert azt 40 percig csak kibirja az ember 5 000 forintert. Ha nem, akkor nem tudja, mennyir er ez a penz is.

Mindenki eldonti, megeri-e neki a dolog, de az elozo szimplan egy kicsit sopankodott itt.

Az a lenyeg h nincs-e rosszul az ember utana.

Ritka, de van aki vervetel utan is osszeesik, nem a verveszteseg hanem a trauma miatt.

Nekem kifejezetten jo elmeny volt a plazmaadas, ha egy haveroddal jartok hetente/kethetente akkor meg dumalhattok is kozben, szerintem jo buli volt.


Ui: negyedeves orvostanhallgato vagyok.

2018. szept. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem éri meg, és nem is ajánlom hosszútávon.. Nincs semmiféle bizonyíték rá , hogy hosszútávon milyen hatásai lehetnek a későbbiekben (aki rendszeresen jár) az még csak hagyján , hogy súlyos vérszegénység is felléphet , de mindenféle más betegség kockázata is megnő immunhiány, elektrolit egyensúly felbomlása ez egy hatalmas biznisz (nekik) nem a szegényeknek akik a 6-7 ezer forintra rá vannak szorulva.
2020. febr. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
6 gratulálok, jó orvostan hallgató vagy , hozzád se mennék vizsgálatra, a traumától esnek össze? akkor nem a vérnyomáseséstől? biztos a trauma miatt emelik a beteg lábát a magasba ha elszürkül a világ amikor próbál felállni + hányinger.
2020. febr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
68%
En soha nem voltam, de unokatesom jar heti rendszerességgel, negyven fölötti nő. Ebből pénzel. Borzasztó dolognak tartom hogy valaki ebből tartsa fönt magát, vagy csak keresetpotlonak hasznâlja. Azonkivul nem vagyok hivő meg biologus, de a test nem azert termeli h lecsapoltasd.
2020. okt. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
Azért ha belegondol az ember van aki gyárba vagy bárhol munkahelyén naponta keres 5-6 ezer forintot, akkor ez itt jó pénznek számít és csak egy óra kellemetlenséggel jár. Én Székesfehérvárra szeretnék rendszeresen eljárni, úgy olvastam 3 naponta lehet menni évente olyan 360 ezer körül lehet keresni. Nem tudom nem voltam még de gondolom azért az ott dolgozók megvannak tanítva hogy a legkisebb fájdalommal próbálják a tűt betenni meg kivenni, vérvételnél is vannak "állatok" meg normális ápolók is.
2021. jan. 25. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!