Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha az ügyfélkapun az van,...

Ha az ügyfélkapun az van, hogy jövő év májusáig van biztosítási jogviszonyom akkor tuti így van?

Figyelt kérdés

Jelenleg az önkormányzat fizeti helyettem, regisztrált munkanélküli vagyok sajnos. Viszont egy tanfolyamot nem fogadtam el (már csak burkolónak és teherautósofőrnek lehetett jelentkezni, nőként nem vállaltam), azt mondták hogy lehet törölnek a rendszerből és megvonják ezt tőlem. Erről 2 hónapja nem kaptam hivatalos tájékoztatást. Viszont az ügyfélkapu úgy jelzi, hogy májusig biztosítva vagyok így.

Orvoshoz kéne mennem nemsokára, ezért kérdezem.

Köszönöm a segítséget!


2018. aug. 1. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindaddig amíg nem küldenek határozatot és nem látod más státuszban a jogviszonyod, nincs mitől tartani. A megszűnés után 45 napig még támogatott vagy, utána úgyis kiderül ha fizetned kell. Ez elől nem lehet kibújni, hiszen 5 év elévülési időre visszamenőleg is visszafizetettig ha nem volt senki által fizetve. Így igazából nincs mitől tartanod, mert ígyis-úgyis ki lesz fizetve valahogy.
2018. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nekem nem azzal lenne a bajom, ha ki kéne fizetnem, mert van még valamennyi megtakarításom, igaz nem erre, de nem szoktam semmit elsumákolni,hanem hogy tudjak róla hogy mi van. Nem az orvosnál akarok szégyenkezni miatta. De az ügyfélkapu szerint biztosítva vagyok. Mikor megszűnt a hallgatói jogviszonyom, akkor a türelmi időt követően ott is kiírták hogy megszűnt.

Meg ezerrel keresek állást, járok interjúkra, úgyhogy remélem nem sokáig marad a jelenlegi állapot.

2018. aug. 1. 19:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak ismételni tudom: ha megszűnik, kapsz határozatot - nem kaptál. Azt mondták hogy "LEHET" törölnek, ezek szerint nem tették. Ezen felül a rendszerben is támogatottként vagy jelen, tehát megint csak nem töröltek, ezek több mint egyértelmű jelek. Az orvos pedig el fog látni, nincs olyan hogy hazaküldenek mert nem vagy biztosított.
2018. aug. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ja értem,azt nem tudtam,hogy olyankor ellátnak-e vagy válthatok-e ki gyógyszert. Még nem voltam ilyen helyzetben, eddig egyetemre jártam.

Köszönöm a segítséged!

2018. aug. 1. 20:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden esetben van ellátási kötelezettsége az orvosnak, emiatt nem tagadhatja meg az ellátást. Ha kiderül hogy nem vagy biztosított, akkor az orvos fogja a NAV felé jelezni ezt, és onnantól indul meg az a folyamat (nyilatkozat bekérése, státuszod tisztázása) aminek a vége jellemzően az, hogy neked kell önkéntesen befizetned havonta ~7500 forintnyi összeget.
2018. aug. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm a hasznos infókat! :)
2018. aug. 1. 20:19
 7/9 A kérdező kommentje:
És a recept kiváltása olyankor hogy megy, azt nem tudod?
2018. aug. 1. 20:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de feltételezem hogy onnantól kezdve hogy megvizsgálnak és ellátnak, a gyógyszert is felírják és kiválthatod. A TB olyan adónem ami minden körülmény között kötelezően fizetendő, így elvileg nincs olyan időszak amikor ne lennél biztosított valamilyen módon, vagy ne fizetnék meg. Az egyedüli kiskapu az akkor van, ha 5 éven túl nincs fizetve, és az 5 éven túli elévült tartozást már nem tudják behajtani. De olyan nem igazán létezik hogy 5 éven belül nem ellenőrizné senki a jogviszonyát egy embernek. Vagy a NAV rendszerében derül ki, vagy az orvos időszakosan ellenőrzi minden 5 éve meg nem jelent betegének státuszát hogy él-e még vagy mi van vele, és ha ott derül ki hogy nem támogatott, akkor ő jelzi a NAV-nak.
2018. aug. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Most már minden világos. Örülök hogy te válaszoltál a kérdésemre mert nagyon érthető és hasznos volt!

Még egyszer mindent köszönök! Jó éjszakát!

2018. aug. 1. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!