Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hepatitis B elleni védőoltásró...

Hepatitis B elleni védőoltásról nem találok dokumentációt, hogy megkaptam?

Figyelt kérdés
Elvileg vagyis én úgy emlékszem ,hogy hetedikes vagy nyolcadikos koromban megkaptam ezt a védőoltást( jelenleg 19 éves vagyok). Csak a gyermekkori kiskönyvem van meg az a szamáros, abban nem találtam erről semmit sem ,utoljára 11éves kori adat van benne,de ált. suliban is be kellett vinni. Most kellene nekem erről dokumentáció az egyetem miatt, honnan tudnék erről igazolást szerezni?

2018. aug. 7. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem egyszerűbb, ha csináltatsz egy tesztet. az egyértelműen mutatja, hogy rendelkezel-e védettséggel. amúgy hepaB ellen az oltást 3 részletben kapják meg a fiatalok. (Ez kb 10 évre immunizál)

Ha a 3 oltásból egy kimaradt, akkor a védettség nem biztos, hogy megfelelő.


[link]

"Ez az antitest mutatható ki a vérből a sikeresen elvégzett védőoltás után is, ez jelzi tehát az egyén védettségét a fertőzéssel szemben."


2.500 pénz körül már csinálnak. vérből kell, nem szükséges éhgyomorral menni, 5-8 munkanap


Ha negatív eredményt kapsz, akkor nincs védettség.


több oltóanyag is népszerű, az engerix-B, illetve a twinrix is. a twinrix hepatitis B, és hepatitis A ellen is véd. én az utóbbit adattam be magamnak.


A szokásos immunizálás menete (Twinrix esetén):

- Első oltás: választott időpontban

- Második oltás: 1 hónappal később

- Harmadik oltás: 6 hónappal az első oltás beadását követően


Gyors immunizálás:


- Első oltás: választott időpontban

- Második oltás: 7 nappal később

- Harmadik oltás: 21 nappal az első oltás beadását követően

- Negyedik oltás: 12 hónappal az első oltás beadását követően

2018. aug. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ja, és háziorvos írja fel a receptet, és ő is adja be.


ha a gyors immunizálásra van szükség, akkor érdemes a patikában előre jelezni, hogy 21 napon belül 3 oltásra lenne szükséged, mert nem mindig elérhetőek a készítmények, így be tudják neked előre szerezni.


Én az elsőt csak úgy adatnám be, hogy biztos vagyok benne, hogy a 2. illetve a 3. biztosan rendelkezésre fog állni a megfelelő időben :)


előző vótam

2018. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha 19 éves vagy, akkor kötelezően oltottak ellene, biztosan megkaptad. Szerintem a volt gyermekorvosodtól esetleg meg lehet szerezni, ha nincs meg az oltási könyved. Ha nincs róla dokumentáció, akkor meg ellenanyagszint méréssel meg lehet nézni, hogy védett vagy-e. Én egyébként kaptam oltást, de mikor elkezdtem dolgozni, újra kellett oltani, mert már nem voltam védett.
2018. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Hazánkban az 1985 után születettek már egy életre védettek, hiszen kötelező jelleggel részesültek a hepatitis b védőoltásban.
2018. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Hazánkban az 1985 után születettek már egy életre védettek"


1990-ben születtem, és mint mondtam, újra kellett oltani, mert nem volt elég magas az ellenanyagszintem.

2018. dec. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!