Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orrsövényferdülés műtéttel...

Orrsövényferdülés műtéttel kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nekem már nagyon esedékes, még orvosnál nem voltam, de biztos vagyok benne, hogy műteni kell. Kinek milyen tapasztalatai voltak?

Borsodi vagyok, de ha van jó orvos Hevesben vagy Budapesten az is érdekelne. Félek, hogy elrontják, de szerintem Miskolcra mennék.



2018. aug. 24. 11:39
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Mitől vagy benne biztos, ha még orvosnál sem voltál?

Kollegám volt nemrég, ilyenkor az orrsövényt összetörik darabokra és gézzel kitamopnálják, hogy egyenesen forrjon össze. Az benne van az orrodban kb. 2-4 hétig.

2018. aug. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy nem kapok levegőt?.. Akinek ilyen rossz, mint nekem, az tudja, nem kell ehhez orvos megállapítani. Látni is, kívül-belül.
2018. aug. 25. 13:32
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Lehet orrpolipod is.

Konkrét kérdés?

2018. aug. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak tapasztalatokra lennék kíváncsi, mint például altatásban vagy érzéstelenítővel csinálták-e és melyik a jobb, mennyi ideig tart a vérzéses időszak majd a teljes felépülés, mennyi ideig kellett kórházba lenni stb. Voltak-e panaszok utána?
2018. aug. 25. 13:59
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Munkatársam altatásban kérte, első pár napon fájt neki, nem vérzett. Azt hiszem 3 hétig volt benne a géz. De nem volt fájdalma,csak nem tudsz addig levegőt venni az orrodon.
2018. aug. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kórházból műtét után másnap hazamehetett, 1-2 hónap a teljes felépülés.
2018. aug. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3 hétig nem kapott levegőt? Nekem ismerősöm azt mondta, hogy ha a tampont kiszedik, már lehet venni, igaz nem a legjobban.

Köszönöm azért a választ!

2018. aug. 28. 14:19
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Eleve kb. 1-2 hét azt hiszem a tampon kiszedésig, de neki utána még 2 hétig 2x akkora volt az orra.
2018. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy későn írok, de én is 100%-ig meg voltam róla győződve, hogy orrsövényferdülésem van (alul is látszik, jól megszemlélve az orrom sem egyenes, nagyon megvisel a nátha és nehezen is gyógyulok belőle, orrspray nélkül nincs alvás)

Elmentem fül-orr-gégészetre és azt mondták hogy egy kicsit el van ferdülve a sövény, de ezt ő nem műtené meg, felírt szteroidos orrsprayt aztán mehettem isten hírével. Azért beutalt CT-re is orrpolipok miatt, de az sem volt semmi. Szimplán ilyen szerencsétlen vagyok.

2018. okt. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja amúgy ismerősi körben senkin nem segített a műtét :( Vagy visszatért vagy még rosszabb is lett. De neten olvastam nagyon jól sikerülteket is, akkoriban feltúrtam a témában mindent.
2018. okt. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!