Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Másodfokú égési sérülés!...

Ren.ef kérdése:

Másodfokú égési sérülés! Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Péntek este több felületen is megégettem magam. Bal kezemen és lábamon, térdtájékon. A kezemen gyűrűsujjam körömágyánál van egy nagyjából 3mm hosszú, 1,5mm széles egész pici hólyag. A mutatóujjam tövénél is alakulni látszik, bár eddig nem változott. A lábamon a hólyag kb. 12-13mm hosszú, 7-8mm széles. Eddig kicsit kemély volt, ma reggelre "megpuhult".

Hogyan tudom a lehető leghatásosabb módon kezelni? El fog tűnni gyógyulás után a helye, vagy látszani fog életem végéig?



2018. aug. 26. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban lehet kapni olyan sprayt, amit a mentők használnak égési sérülteknél. A vízhólyagok el fognak múlni.
2018. aug. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én júniusban égettem szarrá a bal kezem, mutatóujj széle+teljes középsőujj teteje+ gyűrűsujj széle és már semmi nem látszik 2 hónappal később. Állítólag majd hidegben fog belilulni az a rész, ahova új bőr nőtt, ezt még nem tudom. Panthenol spray nagyon jó rá, plusz hűtsd, bár a 2. napon már elviselhetőbb a fájdalom.
2018. aug. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy a nagyobb hólyag ritkán fáj. Inkább nagyobbacska lesz. Kipukkanás utánra Betadine krémet ajánlottak nekem kenegetésre. Továbbá, körömvirág krémet is mondtak, hogy a hegek eltüntetésére jó. Erről tud valaki valamit? Ez a fajta kezelés hatásos lehet? Életemben először égetem meg magam, és sajnos szüleim még annyira sem voltak tájékozottak a témában mint én. 16 éves vagyok.
2018. aug. 26. 20:28
 4/4 szamo77db ***** válasza:
100%
Azért jó lenne, ha látná orvos.
2018. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!