Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meddig van még TB-m?

Meddig van még TB-m?

Figyelt kérdés
Most 1 évet halasztok érettségi után, és ugye egy bizonyos összeget kell fizetni havonta (7000ezer körül), hogy legyen TB-m. Ezt mikortol kell? Szept 1-töl vagy van pár hét “haladék”?
2018. aug. 26. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Hallgatói jogviszonyod megszűnése után 45 napig van még TB-d. Én anno az érettségi bizonyítványom dátumától számoltam. Szerintem már nem vagy biztosított és már fizetned kell, de biztosat a helyi OEPnél tudnak mondani.
2018. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem december rémlik.


A pontos időpontot nem tudom a jogviszony megszűnésétől számítva 45 nap, és ugye azt csak köv hónapban kell fizetned. Ha besétálsz, megmondják és csekket is adnak, talán ez a legegyszerűbb, helyben ki is számolják, hogy a tört hónapra nennyit kell fizrtni.


Ha pár hónappal kesobb intezed az sem tragédia. Nekem kérésre két nagyobb részletfizetős csekket adtak, késedelmi díj nélkül.

2018. aug. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, december 16-tól kell fizetni.
2018. aug. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
diákod érvényessége + 45 nap. Szóval ha 17/18-as matrica van a diákodon akkor az 10.31-ig érvényes és ehhez jön hozzá a 45 nap passzív jogon való ellátás = dec 16-tól kell fizetned
2018. aug. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
December 15-ig biztosított vagy. Dec. 16-a előtt menj be a NAV-hoz és vidd a kitöltött papírt, neten megtalálod, ott adnak csekket és be tudod fizetni.
2018. aug. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek 😊😊
2018. aug. 26. 19:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!