Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvost keressek fel...

Milyen orvost keressek fel evvel a problémával?

Figyelt kérdés

Most 30 éves vagyok. 3 éves korom óta lazák az egyik bokámban a szalagok, emiatt nagyon sokszor kifordul, fáj, fáradékonyabb stb. Kb. ötödikes voltam amikorra végre elhitték, hogy nem magamtól vagyok ennyire béna ( mindig elestem) azóta jártam rendszeresen ortopédushoz. Sokat fáj, de megtanultam vele együtt élni. kb. 5 éve sima séta folyamán egy rossz lépésnek köszönhetően újra kifordult a bokám, csak most a visszaugró szalagok leszakítottak egy darabot a csontból.. rendes törésnek kezelték, gipsz stb. Gipsz levétele után sokáig jobb volt, mert „bekötött” nem volt olyan laza, persze szép lassan azért újra visszaállt a megszokott szintre. Na de a lényeg, hogy most pár hónapja egy kb. 8 cm átmérőjű területen fel van folyamatosan vizesedve vagy nem tudom pontosan mi lehet, egy dombocskát kell elképzelni a bokacsomtomnál ami szerintem vizenyő lehet, mióta ez van sokkal többet fáj a bokám és elég csúnya zöld is. Nem vagyok orvoshoz rohangálós, de azért evvel elmentem mert nem múlt. szokásos ortopédusomhoz mentem aki megvizsgált és közölte, hogy ez teljesen normális, nem kell vele foglalkozni. Mondtam neki, hogy az alap fájdalmaimmal már megtanultam együtt élni, de most sokszor aludni alig tudok, legalább adjon rá valamit. Erre is az volt a válasza, hogy szokjam meg és tanuljak meg vele együtt élni, gyógyszert se tud ilyen fajta fájdalomra adni. Addig kérleltem míg végül felírt egy gyulladáscsökkentőt, amit bevehetek ha nem bírok magammal ( természetesen nem hat semmit).


Én úgy gondolom, hogy ez nem lehet normális állapot és nem akarom így leélni az életem. Szerintetek milyen orvoshoz kellene tovább mennem? ( akár magánba is elmegyek) csak nem tudom milyen szakembert keressek? Másik ortopédust? Vagy más szakterület?

Kicsit hosszú lett, szóval köszönöm ha végig olvastad. :)


2018. aug. 28. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Laikusként ugyan, de nem hiszem, hogy normális ez az állapot. Biztosam elmennék másik ortopédushoz, szerintem ez az ő szakterületük. Ha tehetek magándokit keress.
2018. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg felírt valami placebo-t.

Végülis azzal nem teszel rosszat, ha keresel másik ortopéd orvost. Nem tudom ezt eldönteni így, hogy az a doki amit mondott neked, így van-e, de valóban vannak olyan esetek, amikor együtt kell élni bizonyos gondokkal, bajokkal. Magán ortopéd orvost sokat találsz a neten.

2018. aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!