Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha érettségi után nem tanulok...

Ha érettségi után nem tanulok tovább közvetlenül, jogviszony nélkül nem jár a TB?

Figyelt kérdés
Kimarad egy évem mert nem vettek fel ahova szerettem volna. Ezalatt az év alatt tanulni illetve heti pár napot egy kávézóban dolgozni fogok. Ebben az esetben ha esetleg megbetegszem vagy baleset ér, nem kapok orvosi ellátást, ha nem fizetem magam a tb-t?
2018. szept. 1. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Kávézó bejelent és fizeti a TB-t?
2018. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
December 15-ig nem kell fizetned, 16-tól már igen, de ha heti pár napot dolgozol és bejelentenek, akkor nem kell fizetni.
2018. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elég simán, hogy be legyek jelenve hivatalosan, vagy van különbség munkaviszony és munkaviszony között? Tudom, sok hülye kérdés, de eddig nem voltam rászorulva, hogy ilyeneket tudjak.
2018. szept. 2. 00:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, jelentsenek be, fizessék utánad a tb-t és akkor nincs gond.
2018. szept. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha bejelentenek, akkor fizetnek is járulékokat.
2018. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
tehát ha be vagyok jelentve alkalmazottként, nincs fizetési kötelezettségem?
2018. szept. 24. 11:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor nincs, de ha csak alkalmi munka esetenként, akkor nem fognak teljes időre bejelenteni.
2018. szept. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!