Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem érzem műtét után az...

Miért nem érzem műtét után az adott testrészem?

Figyelt kérdés

Múlt héten csütörtökön műtötték a fülem, 2 nap múlva jöhettem is haza.

Mivel nem abban a városban műtöttek, ahol lakom, így itthon kell kötést cserélnem minden nap.

Ma amikor cseréltem észrevettem, hogyha hozzáérek a fülemhez és az azt körülvevő bőrhöz alig érzem azt. Nincs teljesen elzsibbadva szóval érzem azért, de nem annyira, mint a másik oldalt. Nyilván az orvostól is meg fogom kérdezni, hogy ez normális-e, de csak szerdán megyek vissza, hogy kivegye a tamponokat meg talán a varratokat.

Ez normális? El fog múlni ugye?

Azért kérdezem meg itt is, hátha esetleg valakinek volt már ilyen vagy többet tud, mint én.



2018. szept. 2. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván átvágtak néhány érzőideget, műtét után ez gyakori érzés. Átmeneti, vagy lehet végleges.
2018. szept. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A külső fül beidegzése négy különböző idegből jön. Ezek műtét közben sérülhetnek, de a sebészi manipulációt követő irritáció is okozhat bennük működészavart. Ha nem teljesen esett ki az érzékelés, csak részlegesen, akkor van rá reális esély, hogy idővel (pár hét alatt) teljesen visszatér a normális tapintásérzet.
2018. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat, aranyosak vagytok! :)

Remélem visszatér a rendes tapintásérzet.

Bár ez legyen a kegnagyobb problémám! ;)

Minden jót! :)

2018. szept. 3. 08:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem fülplasztika után volt ugyanilyen érzésem. De ez el fog múlni, és teljesen visszajön a tapintás- és hőérzet. Csak nem 1-2 hét múlva, hanem később. Légy türelmes :)
2018. szept. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!