Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi van felülvizsgálatkor,...

Mi van felülvizsgálatkor, amikor valakinek aorta sztentje van?

Figyelt kérdés

A mondjuk éves felülvizsgálatkor. Vér- és vizeletvizsgálat? CT? Ultrahang?

És még más is esetleg?



2018. szept. 4. 05:40
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ugyanaz, ami másnak is, CT-t nem kérnek. Labor biztos van. Max a doki kér arról dokumentációt,hogy jársz a stent miatt kontrollokra.
2018. szept. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz. De én pont a sztent miatti kontrollra voltam kíváncsi. Hogy a sztent kontroll-vizsgálatnál vajon mi a rutin.
2018. szept. 4. 14:13
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ja, bocsi, félreértelmeztem.

Semmi, munkatársamnak van, megy félévente, labort csináltatnak, ennyi. Persze, ha van panasz, akkor mást is.

2018. szept. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Akkor nem is évente, hanem félévente? És semmi CT vagy ultrahang? Hogy minden rendben van-e magával a sztenttel, arra gondoltam.

Mert mintha egy sztent 10-12 évig tart, ahogy hallottam, és biztos azért kéne figyelni.

2018. szept. 4. 15:19
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Attól függ milyen stent. Neked hol van?

Neki az aortában van, ami kicsit komolyabb odafigyelést igényel, nála ez fél év, de van ahol ez több is lehet.

Nem tudom azt, hogy mennyi a szavatossági idő, de általában ez úgy van, hogy odamész és az orvos eldönti, hogy kér-e más vizsgálatot, de ha egyéb gond nincs vele és minden rendben van, akkor semmi extra.

2018. szept. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Maga stent amúgy nem "romlik" el, azt ha egyszer az érben kinyitották, akkor ott is marad, csak a szövetek egy idő után benövik, akkor újat kell behelyezni. Emiatt nem kérnek CT-t, azt általában olyan érfestéssel nézik meg, mint amikor berakták. Logikailag a CT-nek itt nincs is értelme. Amikor érfestésre mész, ott megnézik és eldöntik, hogy jó-e még, ellátja-e a feladatát, és ha nem, akkor azonnali megoldást tudnak rá még mikor ott vagy. Ez sok röntgen sugárterheléssel jár, nem lenne értelme előtte CT-vel is még sugarazni, hogy utána ha gond van, akkor még érfestésre menni.

Ultrahanggal ereket tudnak vizsgálni, de nem mindegyiket. Oda elküldhet akár, bár fémet nem ultrahangoznak, de azzal is csak azt tudnák megállapítani, hogy az ér maga milyen állapotú, magáról a stentről véleményt nem tudnak mondani, ha meg ott gond van akkor megint csak érfestésre kellene menni.

2018. szept. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem -ahogy mondták- nagyon különleges, a kanyarban van a szív mellől és kétszer olyan hosszú a kanyar után. És nemfém, hanem kb. olyannak néz ki -kint-, mint a tűzoltócső szövete, kicsiben.

Ahogy tudom, a CT elég kicsi sugárterhelésre, bár ki tudja. Most csinálnának először ultrahangot, előtte CT volt. Az ultrahang meg eléggé függ a szakembertől, aki csinálja, hogy mennyire tapasztalt, ahogy tudom.

2018. szept. 4. 19:58
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Lehet vizsgálni CT-vel is, de sok a sugárterhelés főleg, hogy plusz kontrasztanyagot is adnak azt hiszem. A stent meg egy fémháló, orvosi acél.

De akkor megvan a kérdésedre a válasz, viszont ez csak kontroll, ha keringési panaszod is lenne, akkor lenne más is, nem csak UH.

2018. szept. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!