Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tb támogatás valahogy?

Tb támogatás valahogy?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,h rég óta sajnos beteg vgyk,pokoli fajdalmakkal igy nm nagyon tudok dolgozni. Barmennyire is szeretnek. Igyekeztem de jelenleg jo par eve setalni is alig tudok ket sarkot. A lényeg,h amig tanultam Diak munkaztam,majd az egyik helyen tovabb fogalkoztattak feketen. Onnet tovabb alltam,mert lett rendes bejelentett munkam,de akkor mar betrg voltam es alig birtam ki a fajdalmakkal a reszmunkaidos allast is...aztan 1.5 honap utan ennyi volt,mert a melo helynek amugy se tetszett,h korhazi kezelesem lesz,igy probaido utan se kivantak felvenni.bar annak is csak a felet toltottem le. Eleg szivas a storym mivel igy diakmelobol-feketen-majd masfel honapot bejelentve,eselyem sincs,h barmi fele segelyt kapjak,es idaig eveken keresztul havi 20.000bol probaltam kijonni. De mar nincs havi 20am se. Az elmult 1 honapba az ehengalas kerulget. amikor feketen meloztam akkor mar ugye alapbol nem.volt TB-m,igy valahogy eltudtam intezni,h az allam fizesse nekem.de ha jol tudom,ezt csak egyszer lehet. Szoval ezidaig havi 20bol ment a tb a kaja a minden. Most vege.de kozbe megkene gyogyulni,de TB nelkul igen nehez lesz,es barmily hihetetlen probaltam dolgozni,de nemtudok a fajdalomtol.meg az agyba fekve es ugy rajtam a laptop ugy is probaltam. Arrol nem beszelve tobb eves szenvedes utan az agyam is off lassan.

Szoval ilyenkor megis mit tehet az ember? Vagy hogy legalabb Tb m legyen. Hol kellene erdeklodni vgy kervenyrzni.

Senkim nincs csaladi agon aki segitene.

Meg otthon lakom sajnos de egy nem kivant gyerek vgyk,akivel folyton azt ereztettek h csak utba van stb....apam alkoholista vlt. Anyam...hat hagyjuk.Tesom detto.ha segitettek anno azt is max fizikalisan penzbe.de lelkileg sose kaptam semmi jot. SOHA!!!!biztos h ezek is visszautnek de mindegy.igen,igen koszi pazicgiaterem volt.mist hagytuk abba a terapiat.

Tesom pont a keruleti onkormanyzatnal dolgozik,igy ha beadnam a kervenyt akkor meg alam tenne a lovat elmondana anyamnak stb....neha kaptam 8000ret tole.mert neha azt mindtam nincs TB-m.es ha lebuknek bukna az a 8as.amit neha megkaptam.

Kacifantos a story.probaltam lenyegre toro lenni. Legyszives a nem tul kedves emberek ne fecsereljek az idejuket,nem.normalis kommentekkel. Koszi



2018. szept. 4. 07:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Rokkantsági ellátást nem kapsz?
2018. szept. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kormányablak.. ott felvilágosítanak ez ügyben.
2018. szept. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg próbálkozz a kormányablaknál. Kérelem az aktív korúak ellátására. Ez ideiglenes is lehet amíg fel nem épülsz. Olvasd át a feltételeket hátha megjárna neked is, orvosi vizsgálatra ők küldenek és ha jogos a kérelmed valamicske pénzt is ad, valamint fizetik TB-is. Egyedül álló beteg embereknek segítség lehet.
2018. szept. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Háziorvos elküldhet vizsgálatra, ahol leszázalékolnak. Összes papírod vidd és beszélj vele.
2018. szept. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Nem kapok rokkantsagit. Azert szetetnek ha nem lennek rokkant igy 24 evesen. Mar igy is elment kb a fiatalsagom erre az egeszre.remelem meggyogyulok.

Egyedul nem.vgyk vgyis itt lakom rokonnal de megis egyedul vgyk.na ezt jol leirtam.

Szoval kerdes kinek mi az egyedul. Foleg az Államnak mi.

Koszonok mindent a kormany ablaknal fogok erdeklodni,remelen kapok segitseget.bar kb eleg lenne vegig nezniuk az ugyfelkapum....

2018. szept. 4. 07:59
 6/10 A kérdező kommentje:
Gyorsan átfutottam kik.kaohatnek aktiv koru ellatast. Es azok is akik fogyatekossagi tamogatasba reszesul. Hat en nem vgy fogyatekoss hal isten,de a mitralis prolapsust konkretan annak soroljak be amikor kikertem ra az igazolast.mondta is a haziorvos h eleg gaz. Mire en.h igen csak emiatt nem akartam kikerni-pedig ugye kapsz vissza penzt stb...mondta is h na ne vicceljek.
2018. szept. 4. 08:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem lesz népszerű a válaszom, de ha érettségiztél, jelentkezhetsz olyan szakra, ahol alacsony az önköltség, pl 20 ezer egy félév, bejelentkezel aktívra, de nem veszel fel órát. Ez 1 évre megoldja, hogy legyen TB-d, viszont legkorábban csak februártól kaphatnál.
2018. szept. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Van ilyen szak? En OKJ-ra pont probaltam jelentkezni meg anno-kamukent,de alapbol volt az a hatar h 20x utan mar nem jarhatsz nappalira.na mondom bumm.igy ?ax egyetemet kereshetek. Ciki vgy nem,de onhibamon kivul nem sikerult tul jol az erettsegim. Nem baj ha nem leszel nepszeru,legalabb jart az agyad higyan tudnal segiteni,es nagyon hálás vgyk ezért. Most kb minden tipp jol jon.

Amugy van szakmam es ha nem nyomna ennyire el a fajdalom akkor lehet itthonrol is tudnek melozni. De lehet h amugy szerotonin problemam is van.h azt a gyomor termeli meg tapanyaggal is bevisszuk....16 eves korom ota mindent magambak teremtettem meg de vhigy az etel vlt az utolso,es az h tanulhassak kb az elso.mert lenni akartam valaki!es egyre jobban igazolodik be h a hianyos taplalkozas h evekig vki csak zsemleken el eleg durva dolgokat tud muvelbi.szerotonin hiany,komoly asvanyi anyag hiany,atb...hat kivancsi leszek ha sikerul mindenbol meggyogyulnom-ha epp nem doglok meg ebbe a helyzetbe,h ha lesz penzem es normalisam elkezdek majd enni helyre allnak ezek a hianyok a szervezetembe? Kezdve a kalcium hianytol is stb...

2018. szept. 4. 10:30
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Munkanélküli központba jelentkezel és megkapod a TB-t, bár nem tudom mennyi időre.
2018. szept. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9es. nem sajnálod az idődet,h erre fecséreled el? idióta!!! Elhiheted nem a mitralis prolapsus a legfőbb problémám.csak mivel fel volt sorolva és abba a kategoriaba tartozik leirtam a többi normalis embernek aki segített!! Anyádat hülye gyerekezed,idióta!!!

egyebkent meg csak éltem a lehetöséggel.te is éljél,idiota. nezd meg mire jár adókedvezmény,azt siman visszakerheted 5 évre,aztan hello. és még a végén megköszönöd,h segítettem. a legaprobb dolgokra is jár.

ez is csak véletlen derült ki és a kardiologusom oda fordult hozzám,és azt mondta,na ebbe az az egy jó,h jár adókedvezmény. Én meg mi? azta,köszi doki. ennyi. de kár egy ilyen elmebetegnek még mesélnem. nem nincs bokasüllyedésem :),csak harántsüllyedésem ;)!! egyébként meg a stílus téged ír le,nem éri meg ilyen elme roggyantakkal leállni veszekedni.


10es.köszönöm szépen. igen tudom,h van ilyen lehetőség,de direkt ezért írtam le mekkora szívás az én storym,h diakmeloztam míg felső oktatásban tanultam,aztan feketen egy évig vgy több ideig,és mindössze 1.5 hónapot vltm bejelentve,így kb lehetetlen h bármilyen segítséget kapnék,mert így munkanélküli se jár. :( ugyh totál tanácstalan vgyk.ettől függetlenül a kormányablaknál majd érdeklődöm.

2018. szept. 4. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!