Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Betegség felsolgozása? SOS!

Daniella33 kérdése:

Betegség felsolgozása? SOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos a problémám a következő.

A keresztanyukám mindennel közelebb áll hozzám, azaz áll. A szüleim sosem mondták el, hogy rákos. Mikor megtudtam, mert halálos lett az ügy csak sírtam. Elment az életkedvet. Nem beszéltem vele, teljesen meg voltam ilyedve. Sokkolt a hír, miszerint bármikor meghalhat. Tíz éve kúzd a betegséggel, férje van, de gyereke nem. Nem is értettem, mert imádom őt. Olyan természete van, amit bárki irogyelne. Messze laknak Budapesttől de sokat voltam vele. Lejártam hozzá imádtam a kutyáit a keresztapukámat. Aztán újra beteg lett. A nagyimékhoz költözött, és haldokló Rt az emeleten. Mikor ezt megtudtam alig bírtam belépni sírás nélkül a nagyiékhoz. A tesóm nem tudja, nekem viszont a lelkem megszakad, mikor meglátom hogy a mamám idegesen rohan fel, anyukám este sír, apa nyugtatja, az öcsém tudatlan. Szétestek. Közben gimibe járok, tanulok, aztán sírok minden egyes szép számra. Megszakad a lelkem mert nem tudok rajta segíteni. Ma volt a szülinapja. Nem engednek oda hozzá, de jobb is. Messengeren beszéltem vele üzenetben, és nagyon úgy éreztem hogy búcsúzik. Képtelen vagyok feldolgozni, és imádkozok fél órát minden nap. Pedig nem vagyok vallásos. Egyszerűen én érzem magam betegnek. Lelkibetegnek.

Valaki valami ötlet. Nyugtató szó? Nagyon azükségem van rá. Anya mondta hogy beszéljek róla vele, de képtelen vagyok. Tudom hogy nagyon fàj neki. És nem tudom őt sebezni azzal, hogy panaszkodok. Nagyon fáj😭😭😭



#halál #betegség #rák #szomorú #fájdalom #felsolgozás #szeretlek szeretni foglak örökké
2018. szept. 16. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Tehát a keresztanyád halálos beteg te meg magadat sajnálod?


Logikus!

2018. szept. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

❤❤❤❤❤

Addig legyél vele, amíg itt van, és annyit amennyit csak lehet.

Tudom, mit érzel, én is elveszítettem a keresztanyámat, akit anyámként szerettem.

Ja, és mindig vannak csodák...!

2018. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Verekedd ki magadnak, hogy odaengedjenek, akkor is, ha sokkoló lesz a látványa. El kell búcsúzni rendesen. Nem sok szóval, de azt elmondhatod neki, hogy mennyire szereted, mennyire sokat jelent neked, hogy ő lehet a keresztanyukád, mennyit tanultál tőle. Aztán ha nem is mondtok egymásnak mást, mert hiszen nem lehet, ha együtt hallgatva fogjátok egymás kezét, már az is érzelmi melegséggel tölt el. Lehet róla beszélni mással is, anyukáddal is, a fájdalom közös, és együtt könnyebb elviselni, nem kell, hogy még a magány is hozzáadódjon a gyászhoz. Nyugodtan sírj, ebben a helyzetben nem marad más, attól legalább megkönnyebbülsz. A teste elmegy, de a lelke örökké veled marad, és mindig szólhatsz hozzá.
2018. szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Menjél hozzá minél többször ameddig lehet. Vegyél be nyugtatót, ha másképp nem megy.
2018. szept. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Első válaszoló. Nem nem magamat sajnálom. Pont ez az. Őt, mert szerintem fiatal és nyaralni mehetne bárhová. A probléma a látogatással az, hogy ő sem igazán szeretné ha egyáltalán bárki felmenne hozzá.

Egyébként köszönöm a válaszokat. ❤️ Remélem teljesíteni tudom időben. Egyre jobban gyengül, én pedig hiába minden percben rá gondolok nem javul. 😭

2018. szept. 17. 17:21
 6/12 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nehéz kérdés. Én anno hazamentem és közölték velem a rokonaim, hogy anyámnak kb. másfél hete van hátra.

Nekem akárki akármit mondhatott, semmi eredménye nem volt. Ha valakit szeretsz, akkor csak azt tudod tenni, hogy elfogadod és szereted továbbra is, de ne sajnáld, mert az nem jó.

2018. szept. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Teljesen megértelek és részvétem. Ugyanezt érzem.... Csak sjnos pokolian sajnálom.
2018. szept. 18. 06:23
 8/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Tudom, persze sajnálod, de neki ne mutasd ki. Figyelj, nekem mondott mindenki mindent, persze általános dolgokat, hogy neked tovább kell lépned, engedd el, fogadd el, stb., de ezek semmit sem értek. Aztán egyik baráto. annyit monsott csak, hogy "kitartást"!, erre a maj napig emlékszem és ez megnyugtatott, szóval neked is ezt mondom, hogy kitartást!
2018. szept. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"Neki ne mutasd ki". Ugyan már mért ne mutatná ki? Mért kéne eljátszani, hogy kutya baja, miközben mindenki tudja, hogy nagy a baj! Nem szabad egy haldoklót magára hagyni a félelmeivel, szomorúságával, alakoskodásra kényszerítve még a fizikai szenvedése mellé! Meg kell hallgatni, beszélni kell róla a beteg kívánsága szerint.
2018. szept. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ezt ő dönti el, ez csak egy javaslat. Azért sok esetben maga a beteg nem szereti, ha sajnálják, más az, hogy beszélnek vele a betegségről vagy a következményekről, vagy arról, hogy most mi lesz ezután.

Persze semmi sem 100% megoldás, a Kérdező tudja, hogy ő milyen jellem.

2018. szept. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!